Zobacz temat - [R200] Rover 200 1.4 8v zapowietrzanie baku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Rover 200 1.4 8v zapowietrzanie baku

DaRUS.x - Sro Cze 20, 2018 18:37
Temat postu: [R200] Rover 200 1.4 8v zapowietrzanie baku
Witam od pewnego czasu mam problem z odpalaniem Rover'ka również zauważyłem że zapowietrza mi się bak paliwa jak odkręcam korek wlewu słychać takie "uuss" i czy to może być przyczyną że raz na X odpaleń nie chce odpalić? I czy to może być również przyczyną że ciężej ma odpalić? Z rana super odpala na strzała a po pierwszej jeździe jak go zgaszę i chcę znów no to muszę troszkę dłużej pokręcić
seraph - Sro Cze 20, 2018 20:08

Syczenie baku przy otwieraniu jest normalnie, bo przecież jest hermetycznie zamknięty, a paliwo jest wysysane. Pompa paliwa tłoczy ponad 3 bary ciśnienia, więc lekkie podciśnienie jej nie powstrzyma.
Jak jest ciepły, zgasisz i od razu chcesz odpalić to też jest problem? Czy tylko jak chwilę postoi, ale nadal jest ciepły? Masz gaz?'
Jak ciepły silnik nie chce odpalać to może to być czujnik temperatury, ale to akurat łatwo sprawdzić, bo wystarczy odpiąć i odpala.

DaRUS.x - Sro Cze 20, 2018 20:22

Rover'ek bez gazu, i tak zaraz jak odpalę i zgaszę i ponownie chcę odpalić to ma problem ale to juz po rozgrzaniu puki zimny wszystko ok.
seraph - Sro Cze 20, 2018 21:22

Odepnij czujnik temperatury (górny) i wtedy sprawdź. Jak jest czujnik padnięty to go zalewa i dlatego nie pali.