Zobacz temat - [R 75 ] 1.8 16v prawidłowo ciśnienie cylindrów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75 ] 1.8 16v prawidłowo ciśnienie cylindrów

vega79 - Wto Lut 19, 2019 18:53
Temat postu: [R 75 ] 1.8 16v prawidłowo ciśnienie cylindrów
Witam może ktoś posiada wiedzę jakie ciśnienie cylindrów w Rover 75 1.8 benzyna/lpg 16v 1999 rok powinno być fabryczne? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć proszę o odpowiedź jakie jest fabryczne a nie jakie u was są
dawidd - Sro Lut 20, 2019 08:42

10,5

[ Dodano: Sro Lut 20, 2019 08:42 ]
https://www.roverki.eu/ro...techniczne.html

vega79 - Sro Lut 20, 2019 09:17

dawidd napisał/a:
10,5

[ Dodano: Sro Lut 20, 2019 08:42 ]
https://www.roverki.eu/ro...techniczne.html
10.5 to stopień sprężania a nie ciśnienie w barach jest na to wzór niestety ja nie potrafię tego wyliczyć .
dzelo23 - Sro Lut 20, 2019 10:46

Ja miałem okolice 14, po remoncie u k... a okolice 12,5
vega79 - Sro Lut 20, 2019 16:51

dzelo23 napisał/a:
Ja miałem okolice 14, po remoncie u k... a okolice 12,5
takie ciśnienie podaje producent ? Bo takie pytanie padło u każdego może być inne , zależne od wielu czynników dlatego pytanie brzmi o ciśnienie w barach fabrycznie jakie jest . Z góry dziękuję za odpowiedź zgodną z pytaniem .
SeniorA - Sro Lut 20, 2019 19:06

vega79 napisał/a:
pytanie brzmi o ciśnienie w barach fabrycznie jakie jest .
podane jest tylko ciśnienie minimalne 10 bar i różnica między cylindrami max 1.5 bar.
vega79 - Sro Lut 20, 2019 19:29

SeniorA napisał/a:
vega79 napisał/a:
pytanie brzmi o ciśnienie w barach fabrycznie jakie jest .
podane jest tylko ciśnienie minimalne 10 bar i różnica między cylindrami max 1.5 bar.
możesz podesłać skąd masz takie dane ?
SeniorA - Sro Lut 20, 2019 20:24

Mogę podać np. poradnik eksploatacji " Rover 75 & MG ZT Owners Workshop Manual" , gdzie podano to jako Compression pressure typical , ale mam też inne żródła tej informacji.
vega79 - Sro Lut 20, 2019 22:39

SeniorA napisał/a:
Mogę podać np. poradnik eksploatacji " Rover 75 & MG ZT Owners Workshop Manual" , gdzie podano to jako Compression pressure typical , ale mam też inne żródła tej informacji.
prosił bym o link gdzie mogę pobrać i dziękuję.
SeniorA - Czw Lut 21, 2019 13:48

vega79 napisał/a:
prosił bym o link gdzie mogę pobrać i
nie wiem do czego to potrzebujesz , ale można to sprawdzić w tym poradniku Hanyes-a w rozdziale 2 części A ( 2A*1 ) . Jeśli ktoś ma ten poradnik , to może potwierdzić .
MaReK - Czw Lut 21, 2019 14:20

vega79, Synu Patryka. Zlituj się i popraw temat zgodnie ze sztuką. Czy jak już rozwiążesz problem, to każesz znowu skasować temat? :)
vega79 - Czw Lut 21, 2019 15:06

MaReK napisał/a:
vega79, Synu Patryka. Zlituj się i popraw temat zgodnie ze sztuką. Czy jak już rozwiążesz problem, to każesz znowu skasować temat? :)
nie synuj mi tutaj a temat pisałem żeby skasować bo takim jak ty i tak nie pomoże nic i nikt , tyś zawszę najmądrzejszy jesteś czy nie?

[ Dodano: Czw Lut 21, 2019 15:06 ]
SeniorA napisał/a:
vega79 napisał/a:
prosił bym o link gdzie mogę pobrać i
nie wiem do czego to potrzebujesz , ale można to sprawdzić w tym poradniku Hanyes-a w rozdziale 2 części A ( 2A*1 ) . Jeśli ktoś ma ten poradnik , to może potwierdzić .
chcę sprawdzić ciśnienie na cylindrach mojego rovera czy pomiary są zbliżone do fabrycznych , dzięki za pomoc dobrze wiedzieć że na forum są ludzie co pomagają a nie próbują pouczać bo nic więcej nie potrafią. Dzięki za pomoc
MaReK - Czw Lut 21, 2019 16:58

vega79 napisał/a:
nie synuj mi tutaj

Czasami trzeba, żeby dotarło :)

vega79 napisał/a:
a temat pisałem żeby skasować

To się kłóci z ideą zostawiania postów na tym forum. Jak chcesz porady tylko dla siebie, pisz prywatne wiadomości albo skorzystaj z grupy facebookowej. Tam otrzymasz jakąś odpowiedź i temat zniknie w czeluściach. Tutaj zasada jest inna o czym powinieneś wiedzieć czytając regulamin przed zarejestrowaniem konta. Ale pewnie nie czytałeś, jak większość :D

vega79 napisał/a:
bo takim jak ty i tak nie pomoże nic i nikt

Zdecydowanie. Na pewno ty i twoje wypociny nie pomogą ani mnie ani innym. Za to odpowiedzi na twoje pytania innych, którzy zechcą ci pomóc, mogą się przydać.

vega79 - Czw Lut 21, 2019 21:15

MaReK napisał/a:
vega79 napisał/a:
nie synuj mi tutaj

Czasami trzeba, żeby dotarło :)

vega79 napisał/a:
a temat pisałem żeby skasować

To się kłóci z ideą zostawiania postów na tym forum. Jak chcesz porady tylko dla siebie, pisz prywatne wiadomości albo skorzystaj z grupy facebookowej. Tam otrzymasz jakąś odpowiedź i temat zniknie w czeluściach. Tutaj zasada jest inna o czym powinieneś wiedzieć czytając regulamin przed zarejestrowaniem konta. Ale pewnie nie czytałeś, jak większość :D

vega79 napisał/a:
bo takim jak ty i tak nie pomoże nic i nikt

Zdecydowanie. Na pewno ty i twoje wypociny nie pomogą ani mnie ani innym. Za to odpowiedzi na twoje pytania innych, którzy zechcą ci pomóc, mogą się przydać.
wiesz co się kłóci z zasadami forum twoje wypowiedzi nie na temat które nic nie wnoszą. Proszę nie pisać nie na temat jak nie masz nic do napisania związanego z tematem.
MaReK - Pią Lut 22, 2019 06:45

vega79 napisał/a:
wiesz co się kłóci z zasadami forum twoje wypowiedzi nie na temat które nic nie wnoszą.

Gdybyś nie prowokował mnie swoją ignorancją i od początku stosował poprawną konstrukcję tematu, nie byłoby tej dyskusji.

vega79 napisał/a:
Proszę nie pisać nie na temat jak nie masz nic do napisania związanego z tematem.

Ty również trzymaj się tego postulatu :) Dla poprawnego zrozumienia twoich przekazów polecam jeszcze stosowanie interpunkcji.

vega79 napisał/a:
10.5 to stopień sprężania a nie ciśnienie w barach jest na to wzór niestety ja nie potrafię tego wyliczyć .

Nie ma takiego wzoru, który byłby uniwersalny dla wszystkich silników i wszelkie wyniki przeliczania tych parametrów nie będą dokładne i należy je traktować jako przybliżone. Z dostępnych publikacji na ten temat, można obliczyć np. że przy 10,5:1E stopnia sprężania, ciśnienie w barach powinno być ~13.1 bara.

vega79 - Pią Lut 22, 2019 07:02

MaReK napisał/a:
vega79 napisał/a:
wiesz co się kłóci z zasadami forum twoje wypowiedzi nie na temat które nic nie wnoszą.

Gdybyś nie prowokował mnie swoją ignorancją i od początku stosował poprawną konstrukcję tematu, nie byłoby tej dyskusji.

vega79 napisał/a:
Proszę nie pisać nie na temat jak nie masz nic do napisania związanego z tematem.

Ty również trzymaj się tego postulatu :) Dla poprawnego zrozumienia twoich przekazów polecam jeszcze stosowanie interpunkcji.

vega79 napisał/a:
10.5 to stopień sprężania a nie ciśnienie w barach jest na to wzór niestety ja nie potrafię tego wyliczyć .

Nie ma takiego wzoru, który byłby uniwersalny dla wszystkich silników i wszelkie wyniki przeliczania tych parametrów nie będą dokładne i należy je traktować jako przybliżone. Z dostępnych publikacji na ten temat, można obliczyć np. że przy 10,5:1E stopnia sprężania, ciśnienie w barach powinno być ~13.1 bara.
brak interpunkcji wynika że piszę w pracy na telefonie na szybko ,dlaczego usilnie starasz być tak nie uprzejmy popełniłem blad nie doczytujac regulaminu ale to można grzecznie zwrócić uwagę, a nie zachować się jak prostak. Co do tematu posiadasz ten wzór dzięki któremu to wyłączyłeś? Jak tak prosił bym o napisanie może ,chcę się go nauczyć.
MaReK - Pią Lut 22, 2019 07:14

vega79 napisał/a:
brak interpunkcji wynika że piszę w pracy na telefonie na szybko

A ja piszę na kiblu. Też szybko, bo ktoś wali w drzwi, że chce wejść...
Co to za głupie tłumaczenie. Szanuj innych w swoich postach, wyrażając ten szacunek chociażby przez poprawną konstrukcję postów. Nie każ innym domyślać się co miałeś na myśli.

vega79 napisał/a:
dlaczego usilnie starasz być tak nie uprzejmy popełniłem blad nie doczytujac regulaminu ale to można grzecznie zwrócić uwagę

Jakiekolwiek zwrócenie Ci uwagi uznajesz za wszechobecny hejt i nieuprzejmość ze strony moderacji.

vega79 napisał/a:
Co do tematu posiadasz ten wzór dzięki któremu to wyłączyłeś? Jak tak prosił bym o napisanie może ,chcę się go nauczyć.

Wzór w/g którego ja liczyłem (też szybko) pochodzi ze strony http://zssplus.pl/publikacje/publikacje37.htm

vega79 - Pią Lut 22, 2019 21:05

Ciśnienie cylindrów fabryczny wynosi 12.5 bara. Obliczone i sprawdzone u mnie wynosi 12 na wszystkich, i jest równe także silnik nie jest zły jak na swoje lata i 7 lat pracy na gazie mam nadzieję że pomogę komuś
MaReK - Pią Lut 22, 2019 23:12

vega79 napisał/a:
mam nadzieję że pomogę komuś

Chyba, że zapragniesz usunąć temat :mrgreen:

vega79 - Sob Lut 23, 2019 15:46

MaReK napisał/a:
vega79 napisał/a:
mam nadzieję że pomogę komuś

Chyba, że zapragniesz usunąć temat :mrgreen:
Prośba do ciebie ,żebyś nie pisał jak nie wiesz dokładnie.Odpowiedź która podałeś,nawet nie była blisko pomiaru nominalnego ciśnienia.
dzelo23 - Sob Lut 23, 2019 16:31

Poczytaj sobie na forum jaką kompresję mają silniki k serii. Piszesz ze odpowiedź Marka nawet nie była blisko nominalnego ciśnienia. Według mnie była bo dopuszczalna różnica to 1, 5 bara także 0,6 mieści się w tym co napisałeś. Jeżeli możesz to podaj dane do podstawienia we wzorze na wyliczenie kompresji, jeszcze lepiej będzie jak wstawisz jak to wyliczyłes.
Ogólnie wszystko o co pytałeś można znaleźć na forum, szukajka nie gryzie ;)
Czepiasz się pisowni bo zwrócono Ci na to uwagę a ciągle robisz błędy.
Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Uwagi trzeba przyjmować na klatę i starać się być lepszym.
Ogólnie czytając te 3 tematy to mam dobrą bekę :d
To tyle OT

vega79 - Nie Lut 24, 2019 00:53

dzelo23 napisał/a:
Poczytaj sobie na forum jaką kompresję mają silniki k serii. Piszesz ze odpowiedź Marka nawet nie była blisko nominalnego ciśnienia. Według mnie była bo dopuszczalna różnica to 1, 5 bara także 0,6 mieści się w tym co napisałeś. Jeżeli możesz to podaj dane do podstawienia we wzorze na wyliczenie kompresji, jeszcze lepiej będzie jak wstawisz jak to wyliczyłes.
Ogólnie wszystko o co pytałeś można znaleźć na forum, szukajka nie gryzie ;)
Czepiasz się pisowni bo zwrócono Ci na to uwagę a ciągle robisz błędy.
Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Uwagi trzeba przyjmować na klatę i starać się być lepszym.
Ogólnie czytając te 3 tematy to mam dobrą bekę :d
To tyle OT
same cwaniaki a wiedzy nie h... Co 2 osoba robi błędy w interpunkcji ale tylko mnie się czepiacie ale mam !@!$# na bandę debili co h...pomagają a myślą że wszystkie rozumy zjedli błąd w obliczeniach barana marka może doprowadzić do problemów jak nie potrafi obliczyć to do szkoły a jak się nie podoba to mam takich pomagierownw czterech literach a błędy będę robił bo tego nie zabrania regulamin tylko przeszkadza filozofów co gówno potrafia a tu swoje wypociny żeś sprawdzał pół dnia żeby beki z ciebie nie było.
MaReK - Pon Lut 25, 2019 01:39

vega79 napisał/a:
same cwaniaki a wiedzy nie h...

No ty wiedzą błyskasz niczym flash nokii.

vega79 napisał/a:
Co 2 osoba robi błędy w interpunkcji ale tylko mnie się czepiacie

Bo ty jesteś niedoścignionym wzorem w tej kwestii :)

vega79 napisał/a:
h...pomagają a myślą że wszystkie rozumy zjedli błąd w obliczeniach barana marka może doprowadzić do problemów jak nie potrafi obliczyć to do szkoły a jak się nie podoba to mam takich pomagierownw czterech literach

Dostałeś odpowiedź, którą możesz bez trudu znaleźć w sieci. Wystarczy tylko sprawnie posługiwać się wyszukiwarką. Mnie to zajęło kilka minut i było dość zrozumiałe, że nie ma wzorów uniwersalnych. To samo napisano zresztą w publikacji, którą ci przytoczyłem. Jednak ty masz tyle wspólnego z czytaniem ze zrozumieniem, że ciężko wymagać tego zrozumienia. Wygląda jednak na to, że szukałeś wzoru tak długo, aż potwierdzi twoje wyniki z pomiarów twojego silnika ;) Teraz pewnie wsadzisz do auta kota i pojedziecie w podróż dookoła świata ;)

vega79 napisał/a:
a jak się nie podoba to mam takich pomagierownw czterech literach

a to akurat nikogo nie interesuje, gdzie ty kogo masz, bo można to wywnioskować próbując czytać twoje wypociny ;)

vega79 napisał/a:
a błędy będę robił bo tego nie zabrania regulamin

Oczywiście, że nie zabrania. Nie może przecież dyskryminować analfabetów i wszystkich, którzy mieli do szkoły pod dużą górkę. Bardzo możliwe, że to nie ich wina. Daje jednak doskonały obraz z kim lub czym inni forumowicze mają do czynienia.

vega79 - Pon Lut 25, 2019 16:21

MaReK napisał/a:
vega79 napisał/a:
same cwaniaki a wiedzy nie h...

No ty wiedzą błyskasz niczym flash nokii.

vega79 napisał/a:
Co 2 osoba robi błędy w interpunkcji ale tylko mnie się czepiacie

Bo ty jesteś niedoścignionym wzorem w tej kwestii :)

vega79 napisał/a:
h...pomagają a myślą że wszystkie rozumy zjedli błąd w obliczeniach barana marka może doprowadzić do problemów jak nie potrafi obliczyć to do szkoły a jak się nie podoba to mam takich pomagierownw czterech literach

Dostałeś odpowiedź, którą możesz bez trudu znaleźć w sieci. Wystarczy tylko sprawnie posługiwać się wyszukiwarką. Mnie to zajęło kilka minut i było dość zrozumiałe, że nie ma wzorów uniwersalnych. To samo napisano zresztą w publikacji, którą ci przytoczyłem. Jednak ty masz tyle wspólnego z czytaniem ze zrozumieniem, że ciężko wymagać tego zrozumienia. Wygląda jednak na to, że szukałeś wzoru tak długo, aż potwierdzi twojue wyniki z pomiarów twojego silnika ;) Teraz pewnie wsadzisz do auta kota i pojedziecie w podróż dookoła świata ;)

vega79 napisał/a:
a jak się nie podoba to mam takich pomagierownw czterech literach

a to akurat nikogo nie interesuje, gdzie ty kogo masz, bo można to wywnioskować próbując czytać twoje wypociny ;)

vega79 napisał/a:
a błędy będę robił bo tego nie zabrania regulamin

Oczywiście, że nie zabrania. Nie może przecież dyskryminować analfabetów i wszystkich, którzy mieli do szkoły pod dużą górkę. Bardzo możliwe, że to nie ich wina. Daje jednak doskonały obraz z kim lub czym inni forumowicze mają do czynienia.
polemizować z i... Nie ma co bo sprowadzasz mnie na swój poziom potem przebijasz doświadczeniem.powodzena dzieciaku
MaReK - Pon Lut 25, 2019 23:58

vega79 napisał/a:
Nie ma co bo sprowadzasz mnie na swój poziom potem przebijasz doświadczeniem.powodzena dzieciaku

Zero logiki w tym zdaniu. Albo jestem dzieciak i brak doświadczenia, którego ty masz nadto, albo jestem doświadczony. Poza tym cytując klasyka, dopóki nie miałeś dostępu do Internetu tylko rodzina wiedziała żeś idiota :)

Nadal nie odpowiedziałeś w temacie z jakiego wzoru skorzystałeś, jak i czym robiłeś pomiar u siebie? Podziel się wiedzą, przecież forum jest od tego żeby sobie pomagać :)

vega79 - Sro Lut 27, 2019 19:09

MaReK napisał/a:
vega79 napisał/a:
Nie ma co bo sprowadzasz mnie na swój poziom potem przebijasz doświadczeniem.powodzena dzieciaku

Zero logiki w tym zdaniu. Albo jestem dzieciak i brak doświadczenia, którego ty masz nadto, albo jestem doświadczony. Poza tym cytując klasyka, dopóki nie miałeś dostępu do Internetu tylko rodzina wiedziała żeś idiota :)

Nadal nie odpowiedziałeś w temacie z jakiego wzoru skorzystałeś, jak i czym robiłeś pomiar u siebie? Podziel się wiedzą, przecież forum jest od tego żeby sobie pomagać :)
z tego samego co ty czy masz tak zjebana banie że nie pamiętasz co pisałeś, to żeś !@!$# to już wiem w realu bym ci ten pysk zapchał ale żeś pewnie jakiś wafelek co cwaniaka w sieci może udawać ale nikt na e jest w 100% anonimowy także resztę sobie dopisz
MaReK - Sro Lut 27, 2019 19:16

vega79 napisał/a:
z tego samego co ty czy masz tak zjebana banie że nie pamiętasz co pisałeś

Ja doskonale pamiętam :) Z tobą widzę gorzej.

vega79 napisał/a:
to żeś !@!$# to już wiem w realu bym ci ten pysk zapchał ale żeś pewnie jakiś wafelek co cwaniaka w sieci może udawać ale nikt na e jest w 100% anonimowy także resztę sobie dopisz

Zapraszam :) Możesz podjechać i pokazać jaki kozak z ciebie ;)
Póki co, z nas dwóch tylko ty się ukrywasz za enigmatycznym vega79.

vega79 napisał/a:
nikt na e jest w 100% anonimowy

Oczywiście, że nie. Adres IP twój znamy, godzinę posta mamy, screen zrobiony. Zaraz napiszę do płokułatuły, a co ;)