Zobacz temat - [R75] Temperatura silnika - wartość ujemna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Temperatura silnika - wartość ujemna

mariuszstyczen1 - Czw Mar 21, 2019 16:06
Temat postu: [R75] Temperatura silnika - wartość ujemna
Witam, po powrocie ze sklepu parkując pod domem auto, nagle załączył mi się wentylator na najwyższy bieg a wskazówka temperatury płynu chłodniczego spadła do 0.
Zaparkowałem, pod maską płyn w zbiorniczku wyrównawczym w normie, nigdzie przecieku nie widzę.
Po godzinie poszedłem do auta i odpaliłem żeby się przejechać (na włączonym podglądzie temp.cieczy w pozycji 7.0) i normalnie temp.rosła i spadała i tak normalnie,jak pokazywało 90 parę stopni to nagle pokazało minus 128 st. i od razu zauważyłem ze wskazówka temp.płynu znów spadła do 0 i wentylator załączył najwyższy bieg, zgasiłem po chwili, odczekałem az ostygnie.
Po powrocie do domu, jak trochę ostygł to odpaliłem żeby sprawdzić klimę, klima działa i normalnie wentylator się załącza jak zawsze.
Podłączyłem pod toaf i żadny błąd od silnika nie pokazuje, mimo tego usunąłem pozostałe błahe błędy i też zauważyłem (nie wiem czy w tej chwili kiedy kasowałem błędy czy zbieg okoliczności) ale wskazówka z 0 podniosła się normalnie do połowy tak jak zawsze miałem w normie w połowie.
Test zegarów (w pozycji 2.0) też zrobiłem-wskazówki płynnie chodzą. Czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje tak jak obecnie na dworze 11st. Wentylator mam z rezystorem, termostat mam zewnętrzny PRT, silnik 1.8turbo.
Czyżby to padał czujnik temp.silnika? Proszę o pomoc kto wiedziałby co to może być i co jeszcze mogę sprawdzić?

SeniorA - Czw Mar 21, 2019 17:28

mariuszstyczen1 napisał/a:
Czyżby to padał czujnik temp.silnika?
na to wygląda , albo nie kontakt na wtyczce.
dzelo23 - Czw Mar 21, 2019 18:26

Obejrzyj dokładnie przewody przy samej wtyczce, potrafią się tam mocno uszkodzić.
mariuszstyczen1 - Wto Kwi 23, 2019 21:44
Temat postu: [R75] Temperatura silnika - wartość ujemna
dziękuje za odpowiedź, jutro dokładnie sprawdzę kabel i wtyczkę

[ Dodano: Wto Kwi 23, 2019 21:44 ]
prawdopodobnie nie było styku na wtyczce, rozłączenie i przeczyszczenie pinów rozwiązało do tej pory problem