Zobacz temat - [R75] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny zamek

Ozi546 - Wto Cze 25, 2019 13:53
Temat postu: [R75] Centralny zamek
Witam. Mam problem z zamykaniem samochodu za pomocą pilota, które działa do momentu włączenia zapłonu. Wtedy wyskakuje błąd 11-alarm nieuzbrojony-kluczyk w stacyjce i samochód przestaje reagować na zamykanie z pilota. Po skasowaniu błędu i ponownym zapisie ustawień zamykanie z pilota działa do czasu ponownego włączenia zapłonu. Otwieranie działa bez problemów tak samo jak środkowa konsola, zamyka i otwiera samochód bez zarzutów. Ktoś wie może co jest przyczyną?
marcin.misek - Wto Cze 25, 2019 14:34

Przejrzyj kostkę stacyjki.
Ozi546 - Wto Cze 25, 2019 20:06

Kostka stacyjki wygląda dobrze, nic nie zauważyłem niepokojącego w niej. Dodatkowo jeżeli wyciągnę kostkę immo z kluczyka to zamykanie działa nawet po włożeniu kluczyka w stacyjkę (niestety w tym przypadku samochód nie odpala).
adam_26 - Wto Cze 25, 2019 20:29

Nie pokazuje ci na wyświetlaczu zegarów niedomkniętych drzwi wtedy ? Jeśli tak to nie działa switch od zamka mógł wypaść czarny cypel z niego .
Ozi546 - Wto Cze 25, 2019 21:25

Właśnie nic mi nie pokazuje, wszystkie switche działają poprawnie. Wymieniałem nawet moduł BCU i przypisywałem do niego kluczyki, ale nic to nie zmieniło, dalej to samo jest.
marcin.misek - Wto Cze 25, 2019 21:55

To sprawdz jeszcze wtyczke od EWS'a oraz EWS'a
Ozi546 - Sob Cze 29, 2019 00:10

A co myślicie o tym żeby dać przekaźnik resetujący ustawienia BCU po każdym wyjęciu kluczyka ze stacyjki? Przejrzałem wtyczkę od EWSu i był przetarty przewód, ale zaizolowałem go i dalej to samo. Już brakuje mi pomysłów co może być nie tak z tym centralnym, a trochę denerwujące jest zamykanie ręczne. Myślałem że coś źle zrobiłem podczas przypisywania kluczyków do BCU, ale podmienilem na stare i problem jest dalej ten sam.