Zobacz temat - [R214si] Długości przewodów hamulcowych, dobór tarcz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si] Długości przewodów hamulcowych, dobór tarcz

nanab - Pon Paź 28, 2019 23:53
Temat postu: [R214si] Długości przewodów hamulcowych, dobór tarcz
Czy istnieje jakiś spis jakie powinny być długości i rodzaje końcówek dla przewodów hamulcowych? Moje są już zgniłe i wymagają wymiany, ale nie wiem jakie zamówić. Długości może bym dał radę zmierzyć, ale muszę znać też jakie są końcówki(gwint+rodzaj końcówki), a tego się nie dowiem nawet jak rozkręcę, a wtedy muszę mieć już nowe.
Drugie pytanie-jak się dowiedzieć jakie przednie tarcze powinienem mieć? W katalogach są ze 4 rodzaje pasujące po modelu, wersji, roczniku i vin. Na samochodzie mam lite o grubości 8,8mm (średnicy nie zmierzyłem), z katalogu dostaję wentylowane 21mm, lite 13mm i lite 10mm.
Samochód ma abs, z przodu hamulce lucas, z tyłu bębny, koła na 4 śruby.

nanab - Czw Lis 14, 2019 22:50

W jakim sklepie mają katalog ze sztywnymi przewodami?
A co do reszty:
nanab napisał/a:
W katalogach są ze 4 rodzaje pasujące po modelu, wersji, roczniku i vin. Na samochodzie mam lite o grubości 8,8mm (średnicy nie zmierzyłem), z katalogu dostaję wentylowane 21mm, lite 13mm i lite 10mm.

nanab - Pon Lis 18, 2019 21:23

Tak samo jak w intercarsie, 5 rodzajów tarcz, przewodów sztywnych nie mają.

Informacje które narazie zdobyłem:
- Tarcze z przodu lite mają 13mm, moje są po prostu mocno zjechane.
- Chyba wszystkie połączenia mają gwint M10x1, pomijając przewody tylnych hamulców między pompą abs i <chyba korektorem> który jest na grodzi, tam są większe, chyba M12x??, ale tych nie wymieniam, bo są jak nowe.
- większość zakończeń to "grzybek", tylko w połączeniach z przewodami elastycznymi jest chyba "lejek", bo przewody mają wypukłe połączenie.
- Przedni przewód elastyczny na 99% pasuje z land rover discovery III, allegro 40zł/szt.
- tylny przewód elastyczny ma z dwóch stron gwint wewnętrzny M10x1 i długość 290mm, nie udało mi się kupić dedykowanego do roweru z bębnami z tyłu ale powinien pasować np. z astry G za 22zł albo dowolny inny popularny o tych wymiarach.
- blaszki prowadzące do klocków dla tarcz litych 13mm nie do dostania, kupiłem za 12zł komplet do tarcz wentylowanych, są takie same, tylko szerokość o 8mm większa, będę skracał.