Zobacz temat - [R45] Uszczelka przedniej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Uszczelka przedniej szyby

Rov45 - Sro Lut 07, 2024 08:33
Temat postu: [R45] Uszczelka przedniej szyby
Witam, czy w uszczelce przedniej szyby powinien być jakiś otwór? Mam coś takiego jak na zdjęciu, nie wiem czy to pękło tak równo czy specjalnie jest zrobione? Podczas silnego deszczu robi się mokra podsufitka w samym narożniku przy osłonie słonecznej kierowcy.

Jest tam może jakiś odpływ technologiczny, który stał się nie drożny? Nie wiem czy to rozbierać czy próbować czymś zalepić dziurę w uszczelce.

Dzięki

sTERYD - Sro Lut 07, 2024 18:42

To nie jest otwór technologiczny, tylko te uszczelki są tak łączone. Niestety sama uszczelka nie jest problemem, ale to, że pod nią już nie ma blachy, tylko ruda bladź.
Rov45 - Sro Lut 07, 2024 20:09

Właśnie to czytam w podobnych tematach na forum, ale też piszecie sporo o szyberdachu którego nie mam.
Rozebrałem podsufitkę w tym miejscu i ja tam nie widzę rdzy, nawet nalałem wody na szybe w tym miejscu ale nic w środku nie widać. Chyba, że to rdza której nie zobaczę od środka.

Remigiusz - Czw Lut 08, 2024 07:20

Ściągnij sobie te czarne wkladki na dachu w tych rowkach o naładuj kleju do łączenia blacha. Orig uszczelniacz pęka po tylu latach i tamtędy sie wodą leje do środka. Ważne jest miejsce łączenia uszelki szyby z tą dachem 8 bocznym poszyciem.

A uszczelka szyby taka jest orig niestety

Rov45 - Pon Lut 12, 2024 19:52

Sprawdzałem, ale nie wiem za bardzo jak wyciągnąć tą uszczelkę w dachu. Mocno siedzi, a przy przedniej szybie wchodzi pod uszczelkę szyby, która też jest chyba przyklejona. Nalałem wody również na te "relingi dachowe" i w środku sucho. Nie rozumiem, wg mnie wszystko szczelne, a podsufitka mokra podczas silnego deszczu.