Zobacz temat - [MGF] Pompka do zawieszenia własnej roboty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Pompka do zawieszenia własnej roboty

Kyziak - Czw Maj 09, 2024 14:26
Temat postu: [MGF] Pompka do zawieszenia własnej roboty
Witam, kupiłem MGFa i jest w nim do podniesienia zawieszenie. Czytałem że da się samodzielnie zrobić taką pompkę ze smarownicy ale wczoraj pompowałem ze 4h i efektu nie widziałem. Czy ktoś może podzielić się jakimś filmem instruktażowym lub szczegółową instrukcją jak taką pompkę poprawnie złożyć? Ewentualnie jeśli jest ktoś na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i okolic to chętnie podjadę zobaczyć co i jak i ewentualnie zapłacić za podniesienie trochę samochodu
Cytat:

sTERYD - Czw Maj 09, 2024 21:56

Skoro próbowałeś kilka minut, to albo płyn uciekał Ci pod nogi, albo nie wychodził z pompki, czyli pompka nie działa. Zazwyczaj smarownice nie mają zaworów zwrotnych, koledzy omijają to montując złącze bez dzyndzla wciskającego wentylek w porcie pompowania. Wtedy wentylek zadziała jak zawór zwrotny.
RimMir - Pią Maj 17, 2024 13:44

Smarownice się nie sprawdzają zawracanie d...y. nie trzymają ciśnienia płynu, są przeznaczone do wtłaczania smaru a nie płynu. Rozwiązanie, kupno pompy do sprawdzania szczelności układów CO i wody zamontowanie na końcu przewodu przez przejściówkę przewodu giętkiego do pompowania opon, lub kupno w GB przez ebay oryginalnej pompki.