Zobacz temat - [Civic] Klima czujniki za niskie obroty itp itd :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Civic] Klima czujniki za niskie obroty itp itd :(

matmario - Wto Kwi 03, 2007 17:28
Temat postu: [Civic] Klima czujniki za niskie obroty itp itd :(
Witam!

Naprawiłem dziś w swoim samochodzie klimatyzacje ale jednak nie do końca. Przyczyną jej awarii jest zepsuty czujnik temperatury oleju. Teraz mam spiętą na krotko i tu moje pytanie czy ten czujnik jest bardzo ważny i co robi oprócz tego że odłącza klimę gdy tem. oleju jest za duża? Czy miał ktoś z was już taką usterkę i ile kosztuje ta część?

Kolejna sprawa to za niskie obroty na biegu jałowym przy których klima się nie włącza. Są u mnie na licznik na tej kresce i sądzę że oznacza to że są na poziomie 750obr/min a powinny być min na 850 obr/min(+/-50) według RAVA. Jak można je podwyższyć i gdzie znajduje się regulacja? Zrobić to linką od gazu czy w jakiś inny sposób?

Do tego mam cieknący przewód od wspomagania kierownicy w miejscu łączenia metalu z gumą (między silnikiem a ścianą grodziową) Spotkaliście się z tym?

Pozdrawiam

sTERYD - Wto Kwi 03, 2007 17:40
Temat postu: Re: Klima czujniki za niskie obroty itp itd :(
matmario napisał/a:
Witam!

a to ja tez witam :wink:
Cytat:

Naprawiłem dziś w swoim samochodzie klimatyzacje ale jednak nie do końca. Przyczyną jej awarii jest zepsuty czujnik temperatury oleju. Teraz mam spiętą na krotko i tu moje pytanie czy ten czujnik jest bardzo ważny i co robi oprócz tego że odłącza klimę gdy tem. oleju jest za duża? Czy miał ktoś z was już taką usterkę i ile kosztuje ta część?


moim zdaniem to całkiem ważna funkcja, sprawdź w http://www.tomateam.pl taniej raczej nigdzie nie znajdziesz

Cytat:

Do tego mam cieknący przewód od wspomagania kierownicy w miejscu łączenia metalu z gumą (między silnikiem a ścianą grodziową) Spotkaliście się z tym?


tak! ostatnio też tak miałem i zostałem uświadomiony że trzeba poprostu założyć porządne objemki :grin:

Cytat:

Pozdrawiam


a to i aj pozdROVię :wink:

matmario - Wto Kwi 03, 2007 18:53

A wie ktoś moze jak to jest numer części? ten czujnik temeratury oleju? No i drugie pytanie jak wyregulować obroty?


Mały UP Zdjęcie mojego licznika zobaczcie proszę czy uwas też tak te obroty wyglądaja czy ja je mam za nisko?!

piter34 - Sro Kwi 04, 2007 12:17

matmario napisał/a:
Mały UP Zdjęcie mojego licznika zobaczcie proszę czy uwas też tak te obroty wyglądaja czy ja je mam za nisko?!

Obroty masz ok. 800rpm, czyli OK.

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 12:18 pm ]
matmario napisał/a:
A wie ktoś moze jak to jest numer części? ten czujnik temeratury oleju?

Można to sprawdzić w EPC. Link do EPC jest w FAQ na stronie klubowej.
Ja nie mam pod ręką niestety...