Zobacz temat - [R400] Problem z silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z silnikiem

rumcajs24 - Wto Kwi 17, 2007 01:07
Temat postu: [R400] Problem z silnikiem
Witam
Jestem posiadaczem rover'a 400 1.4 16v 98r. przebieg 107 tyś, autko mam od 7 lat i do tej pory nie sprawiało żadnych problemów. Niestety 2 dni temu zauwazylem wydobywającą sie pare z pod maski samochodu i po otwarciu jej zobaczylem ze
wycieka woda przy kolektorze wydechowym miedzy druga sruba a kolektorem z prawej strony silnika patrzac od przodu. W zbiorkiku wyrownawczym (od chlodnicy) widoczne jest zanieczyszczenie olejem.
Prosze o pomoc , co moglo sie zepsuć ? jakie koszty naprawy? boje sie isc najpierw do mechanika bo wiadomo ciezka historie moge uslyszec wiec zapytam najpierw Was co sadzicie o tym
?
moze dodam ze silnik normalnie działa.
pozdrawiam

brt: popraw temat na zgodny z zasadami w tym kąciku

szogu - Wto Kwi 17, 2007 01:25

Było mnóstwo informacji na ten temat, przeszukaj archiwum.
rumcajs24 - Wto Kwi 17, 2007 01:29

szukalem i owszem sa podobne ale takiego konkretnego przypadku nie znalazłem :/
piter34 - Wto Kwi 17, 2007 12:13

rumcajs24 napisał/a:
szukalem i owszem sa podobne ale takiego konkretnego przypadku nie znalazłem :/

Padła Ci uszczelka głowicy.
Poczytaj sobie o HGF w technicznym FAQ na stronie klubowej oraz w obszernych archiwum tego forum.

maciej - Wto Kwi 17, 2007 12:14

rumcajs24 napisał/a:
szukalem i owszem sa podobne ale takiego konkretnego przypadku nie znalazłem :/

Ale uwagi brt już nie przeczytałeś?
Przeczytaj zasady kącika i całego forum, a potem popraw swój temat, tak jak to zostało tam opisane.

rumcajs24 - Wto Kwi 17, 2007 13:25

Nie jestem biegly w komputerach mam swoje lata i to szukanie jakos nie idzie po mojej myśli wiec moge powiedziec tylko przepraszam i prosze o wyrozumiałość oraz o pomoc.
Brt - Wto Kwi 17, 2007 13:41

W skrócie: model i rocznik auta w temacie wpisujemy w nawiasie kwadratowym i z grubsza wpisujemy o co chodzi w poście ;) Poprawiłem temat.
Co do szukania to klikasz na słowo Szukaj na górze strony, wpisujesz szukaną frazę np. HGF i wyskakuje Ci lista wątków z tym tematem. Czytasz kolejno i masz rozwiązanie swojego problemu ;)
Polecam też przeczytać Techniczny FAQ na www.roverki.pl i ogólnie poczytać artykuły z tej strony ;)