Zobacz temat - [Forum] Image Shack Toolbar
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - [Forum] Image Shack Toolbar

thef - Czw Kwi 26, 2007 14:44
Temat postu: [Forum] Image Shack Toolbar
Mam małe pytanko do administratorów forum.
Czy byłaby możliwość wstawienia gdzieś na forum okienka do bezpośredniego umieszczania obrazków na jakimś darmowym serwerze? Ułatwiłoby to i uprościło sprawę dodawania ich w postach. Chodzi mi o taki toolbar w którym ustawia się ścieżkę danego pliku z dysku w okienku a potem jednym przyciskiem (np. host it) umieszcza go na serwerze. Otwiera się wtedy stronka z danym obrazkiem i linkiem do niego, który wystarczy skopiować do pisanego posta. Wieczorkiem postaram się wkleić tu obrazek ilustrujący moją propozycję.

Tak to wygląda na pewnym forum:


MaReK - Czw Kwi 26, 2007 21:19

Nie mozna u nas zrobic zwyczajnej w swiecie galerii na forum ;D ?

Szczerze mowiac, nie wiem o co temu userowi chodzi?
Jaki toolbar? Czy to mechanizm forumowy?

Pozdrawiam,

thef - Czw Kwi 26, 2007 21:57

Temu userowi :) chodzi o to, że teraz, aby wstawić grafikę do posta, trzeba otworzyć osobno stronę z darmowym hostingiem (a zatem ją znaleźć, wysłać na nią plik i skopiować link). Taki toolbar daje możliwość od razu (bez ręcznego otwierania strony serwera) ustawienia ścieżki do pliku i automatycznego hostingu - klik i otwiera się stronka z Twoim obrazkiem i linkiem potrzebnym do skopiowania. To naprawdę się przydaje, nie trzeba łazić po innych stronach, tylko z poziomu forum szybciutko załatwia się całą sprawę.

PS>Nie chodzi mi tu o żadną galerię, tylko o dołączanie obrazków do posta.

piter34 - Czw Kwi 26, 2007 22:52

thef napisał/a:
PS>Nie chodzi mi tu o żadną galerię, tylko o dołączanie obrazków do posta.

To można przecież zrobić normalnie dodając do posta załącznik. :roll:

thef - Czw Kwi 26, 2007 23:17

Dzięki za podpowiedź :) . Sprawdziłem, to trochę ułatwia sprawę, chociaż nie jest to to samo, bo załączniki to tylko pod sygnaturką a przy ich większej ilości trzeba kombinować z kolejnością. Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość przy okazji testowania, obrazek w załączniku trochę zmienił kolory, ale to już inna bajka.
MaReK - Pią Kwi 27, 2007 00:32

Bo jest miniaturka... jak klikniesz otworzy sie w prawidlowych barwach