Zobacz temat - [R414] Problem z rejestracją :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Problem z rejestracją :(

speedxp - Czw Kwi 26, 2007 21:42
Temat postu: [R414] Problem z rejestracją :(
Witam.Dwa tygodnie temu zakupiłem Rovera 414i sprowadzanego z włoch.Pojawiły się probemy z rejestracją,gdyż w papierach włoskich wpisana jest dopuszczalna masa całkowita jako 1550 kg a na tablicy znamionowej jest 1640kg.Podczas przeglądu została wpisana wartość z tablicy i są problemy.Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji ?

ROVERO: Przeczytaj regulamin i zasady kącika, potem się do nich dostosuj, poprawiając temat!!

jerzu - Czw Kwi 26, 2007 21:50

Włoskie papiery raczej ciężko zmienić, więc pogadaj w stacji kontroli pojazdów żeby zmienili wpis. Chyba jakoś to przejdzie :) Tam też ludzie pracują ;)
speedxp - Czw Kwi 26, 2007 22:03

Ludzie heh raczej nie :( .Dzisiaj już byłem u niego lecz powiedział ,że nic z tego.Jak dla mnie to diagnosta dał du.... bo powinna być parawka o błędzie w papierach :/
Doleslaw - Czw Kwi 26, 2007 22:47

Może się skończyć ekspertyzą biegłego z PZMot na Twój koszt :sad: Znajomemu kiedyś pani celniczka wpisała rozstaw osi jako pojemność czy odwrotnie i robil taką ekspertyzę, żeby to odkręcić.
tomke - Czw Kwi 26, 2007 23:40

Jedź do innej stacji :)

Pożałuj kaski ale będziesz miał spokój.

Ale najpierw spytaj co Ci wbiją.
Ja miałem podobny temat ale z rocznikiem auta. Bo we włoszech rocznikiem auta jest data rejestracji. Ja na akcyzie miałem 2000 a koleś wbił 99.( z czegoś to tam wynikało ) Na szczęście Pan był na tyle miły że mi poprawił. Ale w między czasie byłem sie spytać w innej stacji i Pan powiedział że jak najbardziej wbije mi 2000r.

Pozdro i życzę powodzenia z Polską durną rzeczywistością.

String - Pią Kwi 27, 2007 08:47

ja po sporowadzeniu (uszkodzonego) auta zrobiłem "magiczny" przegląd zerowy za 200 PLN - czyli można :mrgreen:
MiL999 - Pią Kwi 27, 2007 09:31

tomke napisał/a:

Ja miałem podobny temat ale z rocznikiem auta. Bo we włoszech rocznikiem auta jest data rejestracji. Ja na akcyzie miałem 2000 a koleś wbił 99.( z czegoś to tam wynikało )


Na zachodzie jako rocznik auta liczy sie data pierwszej rejestracji a u nas data produkcji. Moj Rover jest z listopada 1999 a pierwszą rejestrację mial w styczniu 2000r.
Kolega w Belgii kupil samochod z 2005r. a po przyprowadzeniu go do Polski nagle stal sie z 2004. I w ten sposob zamiast 800zl akcyzy zaplacil 4000 bo samochod rok starszy. Paranoja.