Zobacz temat - Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.

Lechos - Pią Kwi 27, 2007 12:00
Temat postu: Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.
Podliczylem i 4l oleju Mobil 10W40, filtr oleju i przesylka wyniesie mnie 100 zeta z allegro, w sklepie sam olej (taki samiutki) to suma rzedu 135 zl. Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia :grin: (rozlewany)? Dokonywal juz ktos zakupu oleju z allegro i jak sie on ma do opisu ze orginal?
piter34 - Pią Kwi 27, 2007 12:18

Kiedyś ktoś podawał fotki prawdziwych Mobilów oraz tych podrabianych (występujących m.in. na allegro)
Poszukaj w szukajce.

Tomi - Pią Kwi 27, 2007 22:33

Lechos napisał/a:
w sklepie sam olej (taki samiutki) to suma rzedu 135 zl. Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia (rozlewany)?

Ile kosztuje najtańszy olej??
Ile kosztuje Mobil??
Czyli ile można zarobić sprzedając podróbkę??

Pomiętaj, że masz hydrauliczne popychacze i jakość oleju jest ważna.

PHJOWI - Sro Maj 16, 2007 16:49

Ja w sklepie kupwałem mobila i lałem do sharana tdi, jak rano wstawałem to zawory tak je... że uszy mi oklapły , kupiłem 20L 4maxa 10W40 na warsztat i problem znikł, a przy tym przestał brać olej i ciszej chodzi. I od tamtej pory to tylko jestem za 4maxem z Inter carsu.
Tomi - Sro Maj 16, 2007 17:23

To, że olej jest gęstym glutem chyba nie jest dobrą rekomendacją.
PHJOWI - Sro Maj 16, 2007 18:04

a czy 4max jest tak gęsty ?? ? a Poza tym Inter Cars by nie pozwolił na stosowanie badziewia, jak to robią inni. Zobacz na przykładzie filtrów jakich marek mają w ofercie, albo pasków. Jakiś nędznych podrób nie mają .
UncleAllEvil - Sro Maj 16, 2007 18:12

Ja się na olejach nie znam więc może panowie nieco wyjaśnią o co biega? Do swojego klekota (420D 86KM) od zawsze leje Mobil 1 i fakt, że auto jak zimne to klepie zaworami ostro ale oleju nie łyka ani trochę więc tragedii nie ma.
Ostatnio po zmianie dolałem Bilstein R2000 bo mnie to klekotanie wkurzało i auto trochę zeszło z tonu ale szału nie ma.
Tomi, masz klekota, dokładnie ten sam rocznik co mój jeno kolor inny, jak jest u Ciebie? Też ci tak klekocze?

drooid - Sro Maj 16, 2007 18:32
Temat postu: Re: Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.
Lechos napisał/a:
Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia :grin: (rozlewany)?

Proste... w sklepie doliczą Ci VAT

Tomi - Sro Maj 16, 2007 19:15

W kwestii marki 4max, wydaje mi się właśnie najbadziewniejszą marką spośród marek tego typu (JC, Kager, etc.).
W kwestii vatu, każdy kogo dolicza (przy zakupie towaru), a niektórzy mogą go sobie odliczyć. W związku z tym, w każdym towarze ten vat jest.
W kwestii oleju, klekot na zimno jest głośniejszy, gdyż przestawia się kąt wtrysku na pompie wtryskowej (aby ułatwić rozruch i pracę zimnego silnika). Aktualnie klekot lata na jakimś nowym Valvoline (5W50), którego nazwy nie pamiętam. Nie słychać klepania zaworów, a jedynie typowe odgłosy zimnego diesela.

UncleAllEvil - Sro Maj 16, 2007 19:29

Dzięki za info, wypróbuje ten Valvoline za... rok przy następnej zmianie oleju :) Zapisze sobie żeby nie zapomnieć :)
Tomi - Sro Maj 16, 2007 23:24

Cieszę się, że mogłem pomóc. W Roverkach dość istotna jest jakość oleju ze wzglęgu na hydrauliczne popychacze, dlatego zawsze odradzam kupowanie wynalazków, gdyż oszczędność po pewnym czasie z pewnością wyjdzie bokiem.

Osobiście używałem:
- Castrola RS 5W50 (silnik jest trochę głośniejszy, ale ponoć po rozebraniu silnik wykazuje dużą czystość)
- Mobil 1 5W50.
- Liqui Moli 5W40 (ponoć jeden z niewielu olejów nie rozlewanych w Polsce). Praca silnika troche chrapliwa i szorstkawa. Zachowanie silnika przypomina trochę Castrola RS.
- Valvoline 5W40 (obecnie w klekocie).

Tyle na temat subiektywnych preferencji. Osobiście, jeśli ktoś nie zna historii samochodu, nie polecam Castrola, gdyz może rozpuścić osady w silniku i będzie bieda...

Moloch - Czw Maj 17, 2007 14:12

Mój kolega (warsztat WV, Audi, Opel) polecił mi Mobil 1 5W50 i jak narazie chodzi jak marzenie :grin:
Przemek_Docent - Czw Maj 17, 2007 14:44

Tomi napisał/a:
W kwestii marki 4max, wydaje mi się właśnie najbadziewniejszą marką spośród marek tego typu (JC, Kager, etc.).

Z ust mi to wyjąłeś :)
Mój mechanior też tak uważa...

Liso - Pią Maj 18, 2007 08:34
Temat postu: Re: Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.
Lechos napisał/a:
Podliczylem i 4l oleju Mobil 10W40, filtr oleju i przesylka wyniesie mnie 100 zeta z allegro, w sklepie sam olej (taki samiutki) to suma rzedu 135 zl. Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia :grin: (rozlewany)? Dokonywal juz ktos zakupu oleju z allegro i jak sie on ma do opisu ze orginal?


W sklepie trzeba zapłacić pracownikowi a na allegro pewnie nie. Często w makro trafia się promocja i ten Mobil 4+1l gratis kosztuje 103zł. W sklepie (moim zaprzyjaźnionym) 4l bańka kosztuje 95zł, litrowa już 33zł !!

Jak koledzy wspominali poszukaj postów odnośnie podróbek. Z innych firm to kiedyś lałem (ale do innego samochodu) BP - tani i przyzwoity. Castrol dobry ale nie do starego samochodu z dużym przebiegiem.