Zobacz temat - [R75] Problem z wyjęciem liczników
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z wyjęciem liczników

jarema - Czw Maj 03, 2007 15:26
Temat postu: [R75] Problem z wyjęciem liczników
pytanie jak to zdemontować? odkręciłem 2śrubki u góry trzymające taki czarny plastik, następnie jedna śrubka trzymająca licznik u góry ale dalej najwyraźniej coś u dołu go trzyma.jest mi to potrzebne ponieważ będę próbował włożyć ten z centralnym dużym wyświetlaczem.zobaczymy co z tego wyjdzie, phjowi zadeklarował wcześniej że możemy spróbować taki manewr zrobić, muszę się z nim umówić to pokombinujemy.
Doleslaw - Czw Maj 03, 2007 19:05

jarema napisał/a:
jak to zdemontować?

Chyba mam coś dla Ciebie: http://forums.mg-rover.or...trument+removal :smile:

PHJOWI - Pią Maj 04, 2007 08:24

masz jeszcze dwie sruby między kierownicą a licznikiem, pod takim materiałem
jarema - Pią Maj 04, 2007 11:25

ok świetnie. tylko co to jest to czarne pudełko bo go cholera nie mam?
PHJOWI - Pią Maj 04, 2007 13:41

coś mi się pomyliło z tym materiałem :) , a te pudełko to sterownik od tempomatu jak dobrze pamiętam.
jarema - Pią Maj 04, 2007 13:46

ale już co nie co jest.
sardos - Pią Maj 04, 2007 13:47
Temat postu: licznik 620sdi
A macie cos takiego samego do 600 z demontarzem licznka ??
jarema - Wto Maj 08, 2007 13:08

po wielu usilnych staraniach w końcu założyłem licznik z komputerem ale jest problem. ja mam diesla a licznik mam od benzyniaka.na początku myślałem że da się przełożyć sam wyświetlacz ale to jest niemożliwe. jest on zintegrowany z płytką drukowaną która wygląda jak płyta główna od kompa z mnóstwem mikro układów. no ale nic założyłem ten od benzyny-jedno co niepasowało to brak kontrolki od grzania świec-ona jest ale nie jest aktywna. przebieg też jest inny ale to jest do zrobienia. obroty silnika były na poziomie 850 ale po przełożeniu tarcz wróciło do normy, bo jest tarcza od diesla inaczej wyskalowana. no i pali się kontrola trakcji bo u mnie fabrycznie jej nie ma ale cos napewno da sie z tym zrobić -pomożecie? najbardziej jednak martwi mnie ten brak kontrolki świec, czy to jest możliwe wgranie tej opcji czy nie, czy świece faktycznie grzeją czy nie.takie sobie zadanie postawiłem że musze to mieć a że jestem uparty to będę wytrwale dążył do celu. mam nadzieje że w miarę waszych umiejętności pomożecie.
sTERYD - Wto Maj 08, 2007 13:10

to może przełóż tą kontrolkę od kontroli trakcji, podmień kabelek i będziesz miał :wink:
Brt - Wto Maj 08, 2007 13:12

Cytat:
to może przełóż tą kontrolkę od kontroli trakcji, podmień kabelek i będziesz miał:)

To nie "maluch" i tak lekko nie pójdzie ;) :D

jarema - Wto Maj 08, 2007 13:40

he he to nie jest takie łatwe tam wszystko jest lutowane tzw smd i nie ma żrówek tylko lutowane diody, tam ze zwykłą lutownica nie podchodź.
nixon75 - Wto Maj 08, 2007 20:15

A tak z ciekawości komputer w liczniku działa poprawnie?
jarema - Wto Maj 08, 2007 21:34

jak najbardziej wszystkie funkcje na kompie działają jak należy.
roadking - Wto Maj 15, 2007 16:04

jarema napisał/a:
(...). przebieg też jest inny ale to jest do zrobienia. (...).


Może ktoś wie gdzie moge przeprogramować przebieg kilometrów ?? ?
Podobno jest on zapisywany w Instrument Paku (panel z zegarami) ale i w innych miejscach - zależy mi aby to zrobic porzadnie (tzn. tak aby przy sprzedaży w przyszłości ktoś mi nie zarzucił że cofałem licznik)