Zobacz temat - [ROVER Silnik KV6 2.5] Co sadzice?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [ROVER Silnik KV6 2.5] Co sadzice?

mzganiacz - Czw Maj 17, 2007 11:18
Temat postu: [ROVER Silnik KV6 2.5] Co sadzice?
Jakie macie doswiadczenia z tym silnikiem? Wiem z netu ze pierwsze wersje z 96 mialy duze problemy z ukladem chlodzenia - zle umieszczony termostat powodowal za pozne zalaczenie ukladu co powodowalo wylewanie sie zimnego plynu na rozgrzana glowice co ja oslabialo. Niby po 97 ten ptroblem zostal poprawiony. Jednak znam sytuacje z silnikiem z 98 (825 coupe) w ktorym wlasnie niedawno poszla uszczelka pod glowica i walek rozrzadu okazal sie pekniety. I teraz - czy sadzicie ze to po prostu normalne i po naprawie bedzie chodzil przez nastepne 100 pare tysiecy czy to sie moze powtarzac z powodu wadliowsci tego silnika. Dodam ze przed wydmuchaniem uszczelki samochod jezdzil pare tysiecy km na uszkodzonym ukladzie chlodniczym - przewody byly sparciale i zepsuta popka (samochod tracil plyn chlodniczy) - wiec moze ta awaria byla spowodowana tym uszkodzeniem ukladu chlodniczego a nie zla konstrukcja silnika?
Brt - Czw Maj 17, 2007 11:37

ZTCW to i w silnikach serii K jak i KV6 trzeba mocno zwracać uwagę na prawidłową pracę układu chłodzenia, bo często wadliwa praca któregoś z elementów uładu chłodzenia przyczynia sie do uszkodzenia silnika (zwykle uszczelka pod głowicą). Czy silnik udany to trudno mi powiedzieć, ale jakby ne patrzeć sporo aut z takimi silnikami jeździ ;)
piter34 - Czw Maj 17, 2007 11:49

mzganiacz napisał/a:
Dodam ze przed wydmuchaniem uszczelki samochod jezdzil pare tysiecy km na uszkodzonym ukladzie chlodniczym - przewody byly sparciale i zepsuta popka (samochod tracil plyn chlodniczy) - wiec moze ta awaria byla spowodowana tym uszkodzeniem ukladu chlodniczego a nie zla konstrukcja silnika?

Podejrzewam, że gdyby ten ktoś od razu zajął się problemem, to uszczelka nie poszłaby tak szybko...

Resztę napisał Brt. ;-)