Zobacz temat - [R416] Wymiana rozrządu jakiej firmy kupić części?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wymiana rozrządu jakiej firmy kupić części?

flori_n - Pon Maj 21, 2007 18:11
Temat postu: [R416] Wymiana rozrządu jakiej firmy kupić części?
WITAM

Robiłem dzisiaj rekonesans kosztów jaki poniose wymieniając pasek rozrządu. Zastanawiam się jakiej firmy kupić poszczególne elementy? Może moglibyście coś doradzić. Dlaczego np pasek DAYCO kosztuje ok 50 zł a Gaetz ok 100 czy az tak róznią się jakością?
Tak patrzyłem dzisiaj na ten silnik i nie mogę nigdzie znaleźć nr silnika a jest to potrzebne do zakupy w/w części. Możecie mnie jakoś naprowadzić?

POZDRAWIAM

mmaniek - Pon Maj 21, 2007 19:51

Patrząc na silnik z przodu, nr jest na pionowej stopce, w górnej części bloku po prawej stronie.

DAYCO jest na rynku jakiś czas i podobno jest ok, słyszałem ze był nawet na pierwszy montaż do Peugotów czy Citroenów.

flori_n - Pon Maj 21, 2007 20:03

mmaniek napisał/a:
Patrząc na silnik z przodu, nr jest na pionowej stopce, w górnej części bloku po prawej stronie.


Dzieki. Znalazłem :)

mmaniek napisał/a:
DAYCO jest na rynku jakiś czas i podobno jest ok, słyszałem ze był nawet na pierwszy montaż do Peugotów czy Citroenów.


Ciekaw jest dlaczego taka różnica w cenie?

[ Dodano: Pon Maj 21, 2007 11:15 pm ]
Mam jeszcze pytanie dotyczące uszczelniaczy wałka rozrządu, z tego co wyczytałem na forum są one jakieś kierunkowe i nie kierunkowe, na co zwrócic uwagę przy kupnie tych uszcelniaczy? w sklepie powiedzieli ze jak przywioze te uszcelniacze to cos mi dobiorą na wzór, a może jakaś firma ma dedykowane uszczelniacze do Rovera?? tych uszczelniaczy trzeba kupic 4 szt.?

GreenApple - Wto Maj 22, 2007 00:08

Uszczelniacze kup lepiej oryginalne, (są czarne i czerwone, po 2 szt) np. tu: http://www.tomateam.pl/sklep/index.php
Nie czytałes tego tematu? http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=16186
Paski Dayco nie są złe, podobno, choć ja wolałabym Gates lub ContiTech. Rolki SKF lub Ruville.
A ceny? Coż, różnice wynikają z wielu przyczyn, z ktorych jakość nie jest wcale najważniejsza... :wink: :lol: