Zobacz temat - [R600] Ślizgające sie sprzęgło co z tym zrobić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Ślizgające sie sprzęgło co z tym zrobić

kwiatekt11 - Sob Maj 26, 2007 14:15
Temat postu: [R600] Ślizgające sie sprzęgło co z tym zrobić
Witam
Mam mały problem ze sprzęgłem, ostatnio regenerowałem wysprzęglik bo ciekł i teraz mam taki problem jak samochód stoi w cieniu wszystko gra sprzęgło chodzi bardzo dobrze ale jak tylko postoi kilka godzin na słońcu czy nawet podczas jazdy zaczyna ciągnąć tzn. bierze już przy samym końcu i tak wygląda na moje oko ze robi się ciśnienie w układzie i nie pozwala odbić do końca sprzęgła i nie idzie nawet ruszyć pod górkę bo się strasznie ślizga sprzęgło, jak postoi z 20 minut jest lepiej. Dodam ze zalałem płynem Dot 3 może to wina płynu?? I teraz nie wiem co z tym zrobić czy dalej odpowietrzać czy co ?? z moich obserwacji wynika ze to na pewno nie jest sprzęgło bo nawet jak sprawdzałem to na zimnym silniku potrafi ciągnąć, jak było zimniej takich problemów nie miałem wszystko chodziło cacy nie zależnie ile kilometrów zrobiłem a teraz jak są upały to nie idzie jeździć.

PTE - Sob Maj 26, 2007 14:22

Wg mnie to jednak sprzęgło a nie wysprzęglik lub pompa. Stawiam na defekt docisku.
Tomi - Sob Maj 26, 2007 15:42

Wydaje mi się, że to kwestia hydrauliki. Jeśli wysprzęglik jest o.k., sprawdziłbym pompę i przewód.
ADAM1 - Sob Maj 26, 2007 18:28

PTE napisał/a:
Stawiam na defekt docisku.


Od siebie dodam tylko, ze winny moze byc takze mechanizm wysprzeglajacy, czyli lapa poruszajaca lozysko oporowe. Pewnie tulejki/tulejka zardzewiala i stawia opor przy powrocie