Zobacz temat - [R220] Ciężko chodzi sprzęgło. Co zrobić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Ciężko chodzi sprzęgło. Co zrobić?

Rozan99 - Pon Maj 28, 2007 00:13
Temat postu: [R220] Ciężko chodzi sprzęgło. Co zrobić?
W moim roverze cieżko chodzi sprzęgło. Co może być przyczyną?? Co zrobić aby pedał sprzęgła wchodził jak w "masło"??
walkie - Pon Maj 28, 2007 00:15

Wyregulować :)
Ale ZTCW w serii 200 sprzęgło jest twarde. Ja przez rok zdążyłam się przyzwyczaić. Wysoko bierze i trzeba depnąć, ale dzięki temu czujesz że żyjesz :)

Rozan99 - Pon Maj 28, 2007 00:22

A jak się reguluje to sprzęgło?? Ono musi chodzić lżej, w innych autach którymi jeżdziłem to sprzeglo chodzilo leciutko a tu ciężko.

walkie napisał/a:
ZTCW

Co to znaczy?

sTERYD - Pon Maj 28, 2007 00:23

masz linkę więc cudów nie oczekuj :(
Sprawdź czy jest powleczona plastikiem. Jak nie jest to nasmaruj jak jest to wyczyść (tyle ile sie da), możesz też przepłukać naftą, ale nie smaruj, smarowanie powlekanych linek daje odwrotny efekt do zamierzonego.
No i w ogóle sprawdź czy nie jest poszarpana...
Sprawdź czy łapa bez linki lekko chodzi, bo potrafi się zatrzeć w tulejkach. Jesli chodzi ciężko to WD40 i rozruszaj :cool:

[ Dodano: Pon Maj 28, 2007 12:26 am ]
Rozan99 napisał/a:

walkie napisał/a:

ZTCW


Co to znaczy?

ZTCW Z Tego Co Wiem znaczy: z tego co wiem ;) ,
a linka chyba ma samoregulator ZTCW... ;)

walkie - Pon Maj 28, 2007 00:28

Rozan99 napisał/a:
ZTCW

Co to znaczy?


Z Tego Co Wiem

Paul - Pon Maj 28, 2007 00:31

sTERYD napisał/a:
Jesli chodzi ciężko to WD40 i rozruszaj

A potem koniecznie nasmaruj czymś 'normalnym' - WD40 wysycha szybko.

Moje sprzęgło też 'ciężko' chodzi, tzn. ciężej niż w niektórych innych markach, ale ile R2xx widziałem, to było to samo. Ten typ tak ma ;)

[ Dodano: 28 Maj 2007, 00:33 ]
walkie napisał/a:
ZTCW
Co to znaczy?
Z Tego Co Wiem

ZTCP - Z Tego Co Pamiętam
BTW - przy okazji itd. itp. ;)

sledz11 - Pon Maj 28, 2007 12:34

Ja też mam ciężko chodzące sprzęgło. Da się do tego przyzwyczaić. Ja nawet to polubiłem :)
Brt - Pon Maj 28, 2007 12:37

W R200 ogólnie sprzęgła ciężko chodzą, wiec pozostaje się przyzwyczaić. Mozna z ciekawości porównac prace z inną R200 w dieslu, ale spodziewam się, że odczucia bedą podobne.
makol - Sob Cze 09, 2007 23:13

U mnie to samo ! R220 SDi
bora - Nie Cze 10, 2007 10:33

jak mialem 220 było tak samo ale cały czas sie pogarszało i chodziło coraz ciężej aż do chwili kiedy pedał sprzęgła zostawał na chwile w podłodze. Oczywiście okazało sie
że trzeba wymienić jakieś łożysko oporowe albo dociskowe (nie pamietam dokładnie)

kqba - Nie Cze 10, 2007 23:00

U mnie przed wymianą tarczy chodziło ciężko. Na kilkanaście dni przed wymianą pedał zaczął chodzić jeszcze ciężej i na dodatek skrzypieć. Po wymianie jest super. Bierze nisko i lekko się wciska.
Jacek11 - Czw Lip 28, 2011 09:52

U mnie też ciężko chodzi.. Myślałem że to wina jakiejś usterki więc biegiem do mechanika.. Po sprawdzeniu powiedział że to wina sprzęgła, tzn jest takie i tyle.. Nic z tym się nie zrobi
bandieta - Czw Lip 28, 2011 14:03

kqba napisał/a:
U mnie przed wymianą tarczy chodziło ciężko.

To samo bylo u mnie wiec mozesz pomyslec o wymianie ... pewnie jest na wykonczeniu.

szoso - Czw Lip 28, 2011 14:20

bandieta napisał/a:
To samo bylo u mnie wiec mozesz pomyslec o wymianie ... pewnie jest na wykonczeniu.

pierwsza sprawa, temat jest z przed 4 lat
druga sprawa, przecież napisał że wymienił sprzęgło i jest lepiej
nie wiem jaki jest sens odkopywania tak starych tematów :roll:

Lewis - Czw Lip 28, 2011 14:33

ogolnie w r200 ciezko chodzi sprzegło niestety jest zwykle linkowe nie hydrauliczne ale idzie sie przyzwyczaic
Raptile - Czw Lip 28, 2011 14:45

Chyba u was ;) u mnie leciutko wchodzi w podłoge ;)
Lewis - Czw Lip 28, 2011 14:53

bo masz za duzo sily w nodze:D i ci sie wydaje:D hehe sory za offtop
Kapussta23 - Nie Lip 31, 2011 11:29

Koledzy.Głównym powodem ciężko chodzącego sprzęgła w 220 jest łapa sprzęgła która lubi się zapiekać.wiem bo sam już to robiłem.Niestety bez wyciągnięcia skrzyni nie da się tego zrobić.Pisałem o tym kiedyś na forum.Mi się zapiekła do tego stopnia ze sprzęgło nie dochodziło do tarczy.a po odczepieniu linki nie dało się łapy ręką ruszyć.Metoda.wyjąć skrzynie wyciągnąć łapę przeczyścić papierem ściernym,przeczyścić papierem otwór w który wchodzi wałek i najlepiej wymienić w nim gumowy oring bo starego pewnie już nie ma.Po tym zabiegu będzie mniej noga bolała :wink: bo sprzęgło będzie chodziło leciutko.
Lewis - Nie Lip 31, 2011 14:33

hmmm ja u siebie od kupna samochodu nie wymianiałem sprzegła ale powiem ze biegi dobrze wchodza tylko ostatnio cos zaczeło piszczec po wcisnieciu sprzegła ale tylko jak agresywniej pojezdze hmm moze czas pomyslec nad sprzegłem ile mniej wiecej kosztuje do rovera ? i ile mechanicy biara za to ?:D