Zobacz temat - [R416] Światła dzienne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Światła dzienne

robzar - Wto Cze 26, 2007 22:31
Temat postu: [R416] Światła dzienne
Witam,
tak się zastanawiam, czy w R416 są zamontowane światła dzienne (te na samym dole). Czy ktoś dokonywał modyfikacji zgodnie z warunkami na stronie link.

blue827 - Wto Cze 26, 2007 23:12

W tym artykule jest napisane że prawo nakazuje używanie świateł mijania, a dalej piszą że mozna używac samych świateł dziennych.

Więc niech ktoś wkońcu jasno napisze czy można włączyć tylko światła z przodu a z tyłu już nie trzeba?

Jeśli już coś zakładać to DRLe, to najlepsze rozwiązanie, bo niedokładamy żadnych świateł na które może nie być miejsca. Na allegro sprzedają takie urdządzenia 'reduktory' ale one mają wyjścia również na tylne światła pozycyjne, autor pisze że wg prawa tylne też mają się świecić.

Wogóle to ten cały przepis jest tylko po to aby jeszcze więcej okraść posiadaczy samochodów (więcej dochodów z paliwa), ostatnio podawali wyniki ofiar drogowych i było więcej niż rok temu, kiedy światła nie obowiązywały.
Ja w ramach protestu jeźdzę bez świateł. jedynie gdy jest jednopasmowa droga to właczam swiatla.

Paul - Sro Cze 27, 2007 00:20

blue827 napisał/a:
Ja w ramach protestu jeźdzę bez świateł. jedynie gdy jest jednopasmowa droga to właczam swiatla.

To nie jest najlepszy pomysł, bo pomijając ew. mandat i punkty, to kierowcy przyzwyczajeni są już do świateł. Z autopsji wiem, że jak coś jest bez świateł, to podświadomie traktuję to 'coś' jakby nie było w ruchu. Można się naciąć :(

blue827 - Sro Cze 27, 2007 00:48

Paul napisał/a:
To nie jest najlepszy pomysł, bo pomijając ew. mandat i punkty, to kierowcy przyzwyczajeni są już do świateł. Z autopsji wiem, że jak coś jest bez świateł, to podświadomie traktuję to 'coś' jakby nie było w ruchu. Można się naciąć :(


Jeżdzę bez świateł ale tylko jak są jednokierunkowe drogi, tak że wszyscy jadą w tym samym kierunku, a jak są dwa naprzeciwległe pasy ruchu to oczywiście na światłach jeżdzę żeby się nie wyróżniać, a jak nawet zapomne, to i tak co drugi kierowca mi wali długimi po oczach. Docelowo planuje założyć ten reduktor do świateł mijania, albo do świateł drogowych bo fajniej wtedy wygląda gdy wewnętrzne reflektory się świecą, ala fabryczne DRLy co są w niektórych wózkach.

Paul - Sro Cze 27, 2007 09:25

blue827 napisał/a:
Jeżdzę bez świateł ale tylko jak są jednokierunkowe drogi, tak że wszyscy jadą w tym samym kierunku,

Wiem, jestem marudny, ;) ale właśnie w lusterku jeszcze trudniej zauważyć auto bez świateł :(

morris - Sro Cze 27, 2007 20:49

blue827 napisał/a:
Ja w ramach protestu jeźdzę bez świateł.


A ja mam prośbę, chociaż się nie znamy osobiście, to chciałbym Cię prosić, żebyś jednak zrezygnował z protestu, bo mi to bardzo pomaga kiedy masz włączone światła.
Z góry dziękuję!

piotr8 - Sro Cze 27, 2007 20:57

blue827, powiedz z czego wynika ten protest ?
co ci sie nie podoba w tym przepisie, bo ja widze same plusy.

MarTnes - Czw Sie 02, 2007 13:11
Temat postu: Odejście od tematu.
Witam.
Nikt nie odpowiedział na pytanie osobie zakładającej ten temat. A sądzę że sprawa jest ciekawa. Sam zastanawiam się czy nie założyć sobie świateł dziennych do mojego roverka. Oczy wiście wybrałbym jeden z tych kompletów firmy Hella, ale nie wiem które byłyby lepsze. Takie coś : http://moto.allegro.pl/it..._nowy_kpl.html, czy może takie : http://moto.allegro.pl/it...la_dzienne.html

Które by bardziej pasowały do R400? Może ktoś już założył to sobie?

Paul - Czw Sie 02, 2007 14:37

MarTnes napisał/a:
Które by bardziej pasowały do R400? Może ktoś już założył to sobie?

Obawiam się, że żadne, chyba że wpasujesz coś w miejsce halogenów.
IMHO, lepiej założyć automat do włączania świateł niż kombinować jakieś dodatkowe świeczki. Rover to nie 126p, gdzie prądnica się nie wyrabiała i TRZEBA było zakładać dzienne światła :P
Pomijam już wygląd R z dołożonymi takimi lampami :(

piotr8 - Czw Sie 02, 2007 18:34

Witam.
Nawiazując do wypowiedzi Paul, ja wlaśnie mam założony automatyczny włacznik świateł i od tego czasu nie musze pamietac o światłach, mówie wam rewelacja.