Zobacz temat - [R600] Nie mam świateł cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Nie mam świateł cofania

Zientas - Sro Cze 27, 2007 23:09
Temat postu: [R600] Nie mam świateł cofania
Witam.

Od początku nie świecą się światła od wstecznego. Co to może być? Czujnik na skrzyni? Gdzie go szukać? HELP!

Brt - Sro Cze 27, 2007 23:28

Zacznij od sprawdzenia kabelków idących do czujnika ;) Czasem od drgan lubią się połamać. Sam czujnik łatwo sprawdzić. Włącz wsteczny i zobacz czy prąd przepływa przez niego ;) Po drodze jest złączka, więc jak ją rozepniesz będzie łatwe dojście do styków ;) Bezpiecznik przy okazji też wypada sprawdzić ;)
Zientas - Sro Cze 27, 2007 23:38

OK dzięki, a samego czujnika gdzie mniej więcej szukać?

Dobra, już go namierzyłem w RAVE :wink: Jutro zobaczę na parkingu.

Brt - Sro Cze 27, 2007 23:49

Z przodu skrzyni (od strony chłodnicy) od dołu z kanału jest dostępny ;) Ale o ile pamiętam to po wyjęciu obudowy filtra powietrza też można go sprawdzić ;)
Zientas - Sro Cze 27, 2007 23:52

Według RAVE to jest pod akumulatorem... cholera. Jutro go poszukam. Dzięki!
AkUu - Pią Lip 25, 2008 20:07

hm tez mam ten sam problem :(
mzoe mi ktos powiedziec to gdzie wkoncu szukac?! :)
i jak to wyglada :) da sie to naprawic (rozebrac) czy trzeba nowy kupowac?
mam rovera 416 z 99r.

hm na rave wygmeralem to:



czy jest jeszcze jakies inne zdjecie?!bo jak dla mnie z niego nie wynika lokalizacja :)

Brt - Pią Lip 25, 2008 23:12

no przeciez napisałem ;) nie da się go niezauważyć ;) z przodu skrzyni wystaje tylko ten czujnik z dwoma kabelkami ;)
sTERYD - Sob Lip 26, 2008 00:09

AkUu, u Ciebie to wygląda trochę inaczej. zajrzyj w dół za akumulatorem, zobaczysz taki czarny plastikowy przykryty lejek wystajacy w górę ze skrzyni. Jakieś 5 centymetrów przed nim jest przyczepiona kostka z dwoma kabelkami i to jest właśnie czujnik :cool:
AkUu - Sob Lip 26, 2008 15:26

sTERYD napisał/a:
AkUu, u Ciebie to wygląda trochę inaczej. zajrzyj w dół za akumulatorem, zobaczysz taki czarny plastikowy przykryty lejek wystajacy w górę ze skrzyni. Jakieś 5 centymetrów przed nim jest przyczepiona kostka z dwoma kabelkami i to jest właśnie czujnik :cool:


amen :) znalezione wlasnie sie zabieram za demontaz :D

edit:

kurde... kosztowalo mnie to krwawiacy palec bo mi sie klucz osunol, cholerstwo niezle zapieczone jest... pozatym musze inna nasadke skolowac bo ta co mam jest za plytka - przez ten plastkik od kabelkow nie siega za dobrze :( takze jak na razie nadal bez wstecznego swiatla :(

Zientas - Sob Lip 26, 2008 21:19

Gdzieś u mnie leży nowy czujnik na skrzynię. . Kupowałem dla 600 SDI, ale wiem, że pasuje też do innych wersji silnikowych. Jakbyś potrzebował to daj cynk.
AkUu - Sro Lip 30, 2008 18:30

Zientas napisał/a:
Gdzieś u mnie leży nowy czujnik na skrzynię. . Kupowałem dla 600 SDI, ale wiem, że pasuje też do innych wersji silnikowych. Jakbyś potrzebował to daj cynk.


spoko dzieki za checi :)
juz zrobione, kupilem nowke kosztowalo mnie to 7euro wiec nie bylo bolu :)
pozatym wczesniej mialem czujnik na klucz 22 a teraz na 19, ale dziala i to najwazniejsze :D

dzieki za pomoc

ps. jak by sie ktos zabieral to polecam zdjac filtr powietrza, dwie srobki kolo akumulatora znacznie ulatwia prace bo dostep jest swobodny, ale bez demontazu tez sie da :)

pzdr