Zobacz temat - [R620] Problem: klimatyzacja nie wyłącza się?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem: klimatyzacja nie wyłącza się?

nitzer242 - Pon Lip 09, 2007 09:22
Temat postu: [R620] Problem: klimatyzacja nie wyłącza się?
Witam. W czerwcu nabiłem i odgrzybiłem klimę i z radością stwierdziłem, że po oczyszczeniu układu, nadmuch jest tak wydajny (dmucha chłodnym powietrzem), że nie muszę prawie włączać klimatyzacji :-) . Do wczoraj głównie jeździłem na krótkich odcinkach i rzadko włączałem klimatyzację, ale wczoraj wybrałem się nad morze (600 km) i pojawił się taki problem, że po pewnym odcinku nawiew przestał całkiem działać. Słychać, że wentylator pracuje, ale nie wpuszcza powietrza do auta. Miejsce pod schowkiem wewnątrz auta było oblodzone (klimatyzacja nie była włączana). Po dojechaniu na miejsce i wyłaczeniu silnika po dwóch godzinach nadmuch zaczął działać, ale leci z niego zimne powietrze nawet w pozycji "0". Jako jeszcze jedną ciekawostkę podam, że w czerwcu dwa razy z dmuchawy zaczął lecieć proszek (czynnik?). Co może być przyczyną tych anomalii? :-)
sTERYD - Pon Lip 09, 2007 09:31

nitzer242 napisał/a:
Miejsce pod schowkiem wewnątrz auta było oblodzone (klimatyzacja nie była włączana).

wygląda na to, że parownik się zamroził i pewnie dlatego przestalo dmuchać :???:
Musisz sprawdzić wężyk odprowadzajacy wodęspod parownika, czy jest drożny (pewnie nie :( )
Cytat:
Jako jeszcze jedną ciekawostkę podam, że w czerwcu dwa razy z dmuchawy zaczął lecieć proszek (czynnik?)

czynnik by z miejsca wyparował (a jeśli już nie to napewno nie byłby proszkiem tylko trochę tłustym płynem),
jak wyglądał ten proszek?... może poprostu coś się dostało do dmuchawy (no nawet napewno), tylko co i jak się tam dostało... :???: może to właśnie przytkało Ci odprowadzenie wody :???:
nitzer242 napisał/a:
Co może być przyczyną tych anomalii?

nie mam zielonego pojęcia :(

AndrewS - Pon Lip 09, 2007 14:59

cos masz nie tak, klima nie moze byc wlaczona, kiedy jest wylaczona :grin: , wyglada na to ze u Ciebie dziala ona caly czas, musisz sprawdzic czy np. przelaczniki rozwieraja obwody, niestety nie wiem jak to dokladnie jest tam w R600
mmaniek - Pon Lip 09, 2007 20:15

AndrewS napisał/a:
cos masz nie tak, klima nie moze byc wlaczona, kiedy jest wylaczona :grin: , wyglada na to ze u Ciebie dziala ona caly czas, musisz sprawdzic czy np. przelaczniki rozwieraja obwody, niestety nie wiem jak to dokladnie jest tam w R600


Bardzo prawdopodobne, sprawdź czy mimo wyłączonego klawisza klimy sprężarka pracuje, jeśli tak to sprawdź przekażnik sprężarki czy nie jest "zgrzany" bo jeśli to winny by był sam włącznik to klima wyłączała by się termostatem, a skoro zamroziła tzn że nic nie jest w stanie jej wyłączyć :wink: Napisałęś, że po nabiciu i czyszczeniu nawiew był extra-prawdopodobnie klima chodziła cały czas- o zgrozo, może jest gdzieś "zmostkowana" :roll: ??