Zobacz temat - [R416] Jaki akumulator?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Jaki akumulator?

fabryk - Pon Lip 09, 2007 14:54
Temat postu: [R416] Jaki akumulator?
Witam.

Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi jaki mam kupic akumualtor do mojej 416si?Wiem ze 45Ah ale nie wiem jaki prad rozruchowy...z mojego akumulatora wszystko sie starlo bo jest stary..w internecie nigdzie nie ma na naszej stronie i w archiwum forum tez nic nie znalazlem....

z gory dzieki
pzdr

AndrewS - Pon Lip 09, 2007 15:02

tak naprawde to najwazniejsza jest pojemnosc, a prad rozruchowy to juz ma mniejsze znaczenie, ogolnie im wiekszy tym lepiej, ale i niestety drozej, ja jak kupowalem aku to na prad nie zwracalem uwagi
piter34 - Pon Lip 09, 2007 15:18

Nie zwracaj uwagi na prąd. Kup po prostu aku 45Ah
sTERYD - Pon Lip 09, 2007 15:20

podpisuje się pod tym co napisał AndrewS, akumulator sie kupuje ze względu na pojemność, jesli chodzi o prąd to i tak różnie różni producenci podają i nie ma sensu tego parametru porównywać, a prawda i tak jest taka. Możesz sobie kupić max 65 ah bo większy Ci nie wejdzie na miejsce dla akumulatora.
Jak swojego kupowalem to był tam 73 ah i leżał na łapie od silnika (i niestety zrobiła się w nim dziura :cry: )
teraz mam 63 i jest w sam raz i jak na razie nie ma problemu niedoładowywania (który występował w przypadku 73)

Brt - Pon Lip 09, 2007 15:20

A nawet 50Ah jak się zmieści też mu nie zaszkodzi a czasami (szczególnie w zimie pomoże ) ;)
Paul - Pon Lip 09, 2007 22:29

Popieram przedmówców :D
Prąd rozruchowy ważny jest przy dieslu (grzanie świec, mocniejszy rozrusznik itp), żeby był jak największy (pojemność oczywiście też).

PTE - Wto Lip 10, 2007 09:50

Ja kupowałem w zeszłym roku nowy akumulator i wybrałem 45Ah - przy takim silniczku większy jest niepotrzebny. Poza tym jeszcze mógłby być niedoładowany...