Zobacz temat - [R620] Hamulce tarczowe na przodzie, wymiana!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Hamulce tarczowe na przodzie, wymiana!

krzysiek_st. - Czw Lip 12, 2007 18:20
Temat postu: [R620] Hamulce tarczowe na przodzie, wymiana!
Witam!
Jestem użytkownikiem roverka 620sdi i mam problem chciałem wymienić tarcze hamulcowe z przodu i klop! Czy ktoś ma jakiś patent na zdjęcie tych tarcz?? Z góry dzięki!

maciej - Czw Lip 12, 2007 18:27

Z tego co pamiętam, co mi mechanik mówił, to niestety trzeba ściągać piasty, ale sprawdź w Rave.
markos620SDi - Czw Lip 12, 2007 19:17

Trzeba ściągnąć piasty, nawet gdy wymieniałem złamaną szpilkę trzeba było je zdjąć. Nie jest to zbyt trudne, ale trzeba się trochę nakręcić
krzysiek_st. - Czw Lip 12, 2007 21:22

No i właśnie o to chodzi czy jest jakiś sposób żeby to ściągnąć, czy istnieje jakieś urządzenie do ściągnięcia tej piasty a może tylko młotek i tłuczenie w tarcze bo tak to ja nie chce?? :evil:
markos620SDi - Czw Lip 12, 2007 21:30

piasta powinna zejść w miarę lekko a tarcze nie wiem,
krzysiek_st. - Czw Lip 12, 2007 21:32

No i nie chce zejść lekko :evil: ! Prawdo podobnie zapiekła się, może jakiś sięgacz jest do tego??
Liso - Czw Lip 12, 2007 22:07

Krzysiek st. napisał/a:
No i nie chce zejść lekko :evil: ! Prawdo podobnie zapiekła się, może jakiś sięgacz jest do tego??


Trzeba "wyprasować na prasie i tak najlepiej (nie taka prosta sprawa). U mnie pomimo najszczerszych chęci mechaników i tak zaczęły łożyska szumieć po wymianie tarczy - efekt końcowy kilka setek w plecy na nowe piasty. Powodzenia :???:

Golab33 - Czw Lip 12, 2007 22:09

KOLEGO a czy odkręciłeś t e cztery sruby na piaście i srube od przegubu???ja z poczatku tez mialem problem ale sie skapnalem ze trza przegub odkrecic i tarcza z piasta wyszly :grin: wiec sprawdz
krzysiek_st. - Czw Lip 12, 2007 22:14

Odkręciłem.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2007 10:22 pm ]
Golab33 napisał/a:
(ale sie skapnalem ze trza przegub odkrecic i tarcza z piasta wyszly )

Czy to są cztery śruby za tarczą tam gdzie wchodzi przegub??

sTERYD: poprawiłem cycat ;)

maciej - Pią Lip 13, 2007 09:24

Liso napisał/a:
U mnie pomimo najszczerszych chęci mechaników i tak zaczęły łożyska szumieć po wymianie tarczy - efekt końcowy kilka setek w plecy na nowe piasty.


Mój mechanik wymieniał tarcze w obu moich R600 i za obydwoma razami udało mu się nie uszkodzić łożysk. Wszystko kwestia umiejętności. ;)

marthinez - Pią Lip 13, 2007 16:52

maciej napisał/a:
Mój mechanik wymieniał tarcze w obu moich R600 i za obydwoma razami udało mu się nie uszkodzić łożysk. Wszystko kwestia umiejętności.

Potwierdzam.
U mnie podobnie. :mrgreen:

ezy - Sro Wrz 19, 2007 14:16

Cytat:
Mój mechanik wymieniał tarcze w obu moich R600 i za obydwoma razami udało mu się nie uszkodzić łożysk. Wszystko kwestia umiejętności. ;)


A gdzie w W-wie taki dobry czlowiek urzeduje?

maciej - Sro Wrz 19, 2007 15:40

ezy napisał/a:
A gdzie w W-wie taki dobry czlowiek urzeduje?

No niestety ostatnio dostał dobrą fuchę i przestał zajmować się nawet autami znajomych. :(

Marrkus - Czw Wrz 20, 2007 08:44

A ja sam sobie wymieniłem tarcze i nie rozwaliłem łożysk. Bardzo przydatny opis znajduje się pod tym adresem:

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=185020

a to też można przejrzeć:

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=161736