Zobacz temat - [R416] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Klimatyzacja

fabryk - Pon Lip 16, 2007 18:27
Temat postu: [R416] Klimatyzacja
Problem byl juz poruszany nie raz.Przewalkowalem archiwum i za wiele mi to nie pomoglo.

PRoblem wyglada tak-Klima byla napelniania i czyszczona z jakis miesiac temu i od tamtego momentu niewiele uzywana...Teraz wlaczam klime zapala sie swiatelko w przycisku ze klima wlaczona i tyle...nie chlodzi nic nie wlacza(zadnego wentylatora,zadnego skoku obrotow na wyzsze....).I teraz pytanie jako ze nie mam ostatnio za wiele czasu czy to moze byc wina bezpiecznika (skoro sie zapala swiatelko to chyba nie...ale moze jest niezalezne)czy tez moze cos innego??

Dzieki za pomoc

Paul - Pon Lip 16, 2007 19:04

A jesteś pewny, że czynnik Ci nie czmychnął z układu? Jak będzie go za mało, to klima się nie włączy (i tak ma być, żeby na sucho nie chodziła).

[ Dodano: Pon Lip 16, 2007 7:05 pm ]
Zakładam, że pamiętasz o tym, że nawiew musi być włączony (działający) ;)

fabryk - Pon Lip 16, 2007 19:47

Paul napisał/a:
A jesteś pewny, że czynnik Ci nie czmychnął z układu? Jak będzie go za mało, to klima się nie włączy (i tak ma być, żeby na sucho nie chodziła).

[ Dodano: Pon Lip 16, 2007 7:05 pm ]
Zakładam, że pamiętasz o tym, że nawiew musi być włączony (działający) ;)


mam nadzieje ze retorycznie pytales :)

wlasnie biore pod uwage ze moglo wsyzstko ucieknac...w sumie te wszystkie gumowe elementy przy klime moga juz nie byc zbyt swieze i moga puszczac....czyli wizyta u speca niezbedna...grrr

mmaniek - Pon Lip 16, 2007 21:25

fabryk napisał/a:
PRoblem wyglada tak-Klima byla napelniania i czyszczona z jakis miesiac temu

A znaleziono nieszczelność, czy dopełnienie było minimalne?
Raczej wróć do warsztatu i jeśli klima okaże się "pusta"- żądaj znalezienia nieszczelności, usunięcia i ponownego (w/g mnie, nieodpłatnego) napełnienia.
Jeśli bardzo chcesz wiedzieć od razu czy jest gaz to sprawdź to delikatnie wciskając czymś cienkim iglicę zaworu serwisowego po stronie ssącej-da Ci to jednak tylko pogląd 0/1 :wink: tzn. jest albo nie.

Brt - Wto Lip 17, 2007 10:59

Bezpieczników niezbędnych do działania klimy jest kilka (3 albo 4) więc warto na początek sprawdzić wszystkie dostępne, lub poszukac które to mają byc w RAVE. A później jak napisał mmaniek wcisnij ten zawór i zobaczysz, czy jest pyn w układzie. Strona ssaca, to ta na grubszej rurce (ta co się robi zimna) ;)