Zobacz temat - [R620] Drgania kierownicy - HELP
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Drgania kierownicy - HELP

heng - Wto Lip 17, 2007 16:04
Temat postu: [R620] Drgania kierownicy - HELP
Witam wszystkich, nie mam już kogo się zapytać, gdzie pojechać więc proszę o radę Was.
W czym problem:
Mam problem z drgającą kierownicą przy hamowaniu, drgającą przy hamowaniu z prędkości ok 60km/h bo przy prędkości powyżej 140km/h i delikatnym hamowaniu kierownica strasznie telepie i cała fura się kołysze. Z problemem borykam się już od około pół roku, podczas jazdy po mieście nie jest to tak bardzo odczuwalne i już się "przyzwyczaiłem" ale nie o to chodzi, problem trzeba usunąć zwłaszcza że okres wakacyjny w pełni i czasami robię w weekend nawet 1000km. Na trasie strach jechać powyżej 120km/h za jakimś autem ponieważ hamulce nie są pewne :-(
Wymieniłem (w kolejności):
- tarcze hamulcowe - założyłem BREMBO
- klocki
- sprawdziłem łożyska (kupiłem nowe, ale okazało się że stare są w całkiem niezłym stanie)
- ustawiłem zbierzność
- wymieniłem opony i wyważyłem felgi

Nie wiem co robić, byłem u różnych mechaników i wszyscy rozkładają ręce.
Może Wy macie jakieś pomysły :-(

Paul: Retusz tematu

piter34 - Wto Lip 17, 2007 16:58

Jeżeli to pojawia się tylko podczas hamowania, to musi mieć jakiś związek jednak z hamulcami...
Nic się totalnie nie poprawiło po zmianie tarcz?

ADAM1 - Wto Lip 17, 2007 19:20

Ja bym obstawial tarcze ham.- ale to juz zmieniles

Przeloz kola, tyl na przod i odwrotnie i wtedy zobacz

marthinez - Wto Lip 17, 2007 20:58

Może też być cos z zaciskami. Prowadnice/mocowania klocków czy cos takiego. :shock:
heng - Sro Lip 18, 2007 08:36

Wymiana tarcz nic nie pomogła, byłem na "szarpakach" żeby sprawdzić czy nie ma luzów - wszystko OK.
Jak sprawdzić czy nie ma zaciski są dobre ? być może to jest przyczyną. :roll:

Brt - Sro Lip 18, 2007 09:38

Chyba tylko zdjąć koła i obracać tarczą patrząc czy wszystko równo pracuje i nie ma żadnych luzów :roll:

PS. heng, piękny awatar ;)

heng - Sro Lip 18, 2007 09:53

Pojadę jutro na diagnostykę - może coś wykryją, na weekend czeka mnie długa trasa :smile:
Tomi - Sro Lip 18, 2007 10:12

Witaj,
Wybierz się do warsztatu, który sprawdzi tarcze. Nie zamontują czujnik na jarzmo i sprawdzą, czy są o.k. (przednie i tylne) i wszystkie elementy metalowo-gumowe i maglownice. To wszystko co mi przychodzi do głowy.

heng - Sro Lip 18, 2007 15:05

Czy ktoś może mi polecić dobry warsztat w Gorzowie Wlkp lub okolicach ? :neutral:
misiek_KR - Nie Kwi 06, 2008 21:45

jest tez taka opcja że mogą być zużyte amortyzatory, jest masa różnych czynników, też mam tak samo z tym drżeniem podczas hamowania, kupiłem nowe tarcze nowe klocki i amortyzatory bo sprawność mają 65%. Bede wymieniał niebawem.
heng - Nie Kwi 06, 2008 22:14

Dzięki Ziomy za helpy
A więc: tarcze brembo które kupiłem na allegro okazały się totalną podróbą, kupiłem nowe tarcze oraz klocki i Roverek jeździ aż miło :lol:

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 22:20 ]
z drugiej strony myślę o wymianie fury :-(
Honda Accord z 2000r ma też taki silnik jak mój Roverek. Z silnika jestem bardzo zadowolony więc na 80% będzie to moje następne auto. 20% pozostawiam na Toyotę Corollę 2.0D, mam taką służbową ale 1.4D który jest dwa razy bardziej dynamiczny niż ten w roverku jest niestety drogi w zakupie, taniej wypada 2.0D.