Zobacz temat - [R620] Przeciekające przewody paliwowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przeciekające przewody paliwowe

herc - Czw Lip 26, 2007 09:11
Temat postu: [R620] Przeciekające przewody paliwowe
Mam taki problem w moim R620 Si "ucieka" mi paliwo :sad: , paliwo czuć podczas jazdy, postoju i w ogóle, jest to denerwujące bo im więcej paliwa w baku tym więcej idzie w atmosferę. Już 3 razy brakło mi paliwa na dłuższej trasie. Jak by ktoś miał schemat całego układu zasilania to był bym wdzięczny, szukałem schematu ale znalazłem tylko po angielsku i po rusku
krzepa_s - Czw Lip 26, 2007 09:38

manual po polsku do accorda znajduje się tu

http://hondaaccord.strefa...accord94-PL.pdf

to co Cię interesuje jest 100% identyczne jak w R600

herc - Czw Lip 26, 2007 09:48

Właśnie o to mi chodziło wielkie dzięki :)
maciej - Czw Lip 26, 2007 10:28

W tym wieku w R600, zwłaszcza takich jeżdżących po Polsce, standardem są przerdzewiałe przewody paliwowe i hamulcowe pod podwoziem.
Wymiana przewodów hamulcowych z dorobieniem kosztowała mnie jakies 2 miesiące temu 660 zł z wymianą płynu i odpowietrzeniem. Przewód paliwowy było podobno ok, ale zastanawiam się, czy nie należało tego zrobić profilaktycznie... :/
Nie wiem jak z przewodem paliwowy, ale hamulcowe w Roverze są niedostępne, a w Hondzie kosztują ponad 1000 zł, więc dorabianie jest jedyną rozsądną opcją.

krzepa_s - Czw Lip 26, 2007 10:34

trochę przepłaciłeś:(
mam w idealnym stanie,zarówno hamulcowe jak i paliwowe i oddał bym chętnie za stówkę:)

herc - Czw Lip 26, 2007 10:37

Ja dziś zaglądnę pod auto jak będzie bardzo źle to myślę że się dogadamy :)
maciej - Czw Lip 26, 2007 10:48

krzepa_s napisał/a:
trochę przepłaciłeś:(
mam w idealnym stanie,zarówno hamulcowe jak i paliwowe i oddał bym chętnie za stówkę:)

A pytałem na forum, czy ktoś nie wie jak to tanio zrobić... ;)
Bo się chyba ze 3 miesiące woziłem z tym i w końcu z różnych ofert w Wawie wybrałem najtańszą - wygląda, że przyzwoicie zrobili (szczytowa oferta to 2000 zł za dorobienie!!!).
Sam materiał na przewody kosztował 200 zł, robocizna 400 zł, wymiana płynu i odpowietrzenie 60 zł.

herc - Czw Lip 26, 2007 10:52

maciej napisał/a:
wymiana płynu i odpowietrzenie 60 zł.


ja bym to za dwa piwa zrobił :) przecież to jest proste

krzepa_s - Czw Lip 26, 2007 11:00

ciekawa jest cena materiału 200zeta za kilka metrów rureczki???? :shock:
z robocizną też sobie w wawie ładnie liczą,to przecież tylko w sumie zarobienie końcówek no i montaż

maciej - Czw Lip 26, 2007 11:06

Montaż podobno nie jest taki zupełnie banalny, ale zgadzam się, że ceny usług w Wawie są kosmiczne, ale co robić. :(
krzepa_s - Czw Lip 26, 2007 11:13

u mnie w starachowicach ostatnio znajomy dorabiał z miedzi w accordzie przewód paliwowy i zapłacił za wszystko 150zeta
herc - Czw Lip 26, 2007 11:14

Zaglądnę dziś pod auto i zobaczę czy to takie trudne, tak z ciekawości, a co nie co sie znam na takich rzeczach w końcu 3 rok do technikum mechanicznego chodzę