Zobacz temat - [R623] Wymiana uszczelki pod głowicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R623] Wymiana uszczelki pod głowicą

bard_01 - Sob Sie 04, 2007 00:57
Temat postu: [R623] Wymiana uszczelki pod głowicą
Witam, posiadam rovera 623 SLi z 1995 roku, z silnikiem hondy o pojemnosci 2,3 litra. Pekla mi uszczelka pod glowica, od znajomej ktora pracowala w warsztacie dowiedzialem sie ze razem z uszczelka powinienem wymienic jeszcze jedna czesc ktora w tych modelach roverow sie zatykala powodujac uszkodzeniw w/w uszczelki. Niestety ta osoba nie pamietala nazwy tej czesci a gdy zapytalem o to w warsztacie nastala dziwna konsternacja i otrzymalem odpowiedz ze razem z kompletem uszczelek powienienem otrzymac takze ta czesc (przewod)... Moje pytanie brzmi: czy to prawda i jak ta czesc sie nazywa...
Z gory dziekuje za pomoc...
Przepraszam takze za brak polskich znakow ale niestety nie wiem jeszcze jak zmusic angielskiego windowsa viste to obslugi kodowania ISO...

maciej - Pon Sie 06, 2007 09:31

Hmm... Niestety nie wiem o jaką część chodzi, ale czy jesteś pewny, że to tylko awaria uszczelki?
Bo ten silnik (H23A3) ma poważną wadę jeśli chodzi o konstrukcję głowicy i w przypadku przegrzania częściej uszkodzona zostaje głowica niż sama uszczelka. :/
Sprawdź to dokładnie, bo może okazać się, że po złożeniu silnika z nową uszczelką pozostaną te same objawy i do tego dziura w portfelu. :(