Zobacz temat - [R620] Żaróweczki do podświetlania przycisków etc.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Żaróweczki do podświetlania przycisków etc.

bear007 - Sob Sie 04, 2007 18:34
Temat postu: [R620] Żaróweczki do podświetlania przycisków etc.
Witajcie serdecznie :smile:
4 dni temu przesiadłem się z Mitsubishi na Rovera 620 Si i oto mój pierwszy post.
Zabieram sie za niego powoli (pranie foteli, trochę blacharki no i rozrząd itp.)

Chcę wymienić spalone żaróweczki od:
-pokrętło regulacji świateł
-podświetlenie pokrętła zmiany nawiewu w konsoli centralnej
-podświetlenie dwóch guzików od podnoszenia szyb tylnych (od przednich świecą)
-podświetlenie popielniczki
-podświetlenie guzików regulacji i podgrzewania lusterek (jeśli powinno świecić w ogóle).

Jak zdemontować plastiki żeby niczego nie połamać?
Będę bardzo wdzięczny o łopatologiczne podejście do sprawy :wink:

pawciu87 - Sob Sie 04, 2007 18:55

pokretlo regulacji swiatel nie jest wogole podswietlane - to masz z glowy
zarowki od lektrycznych szyb,sa dwie zarowki - jedna na przednie przyciski,druga na tylne szyby(trzeba podwazyc ten panel, ale nie pamietam dokladnie,musialbys zobaczyc w RAV)
podwietlenie podrzewanych lusterek - dziala tylko wtedy kiedy jest wlaczone, prawdopodobnie musisz podgiac tylko styk ktory jest umocowany w raczce od drzwi, ale do tego musisz zdjac caly boczek z drzwi

pozdrawiam

KRYS - Sob Sie 04, 2007 22:45

Podświetlanie pstryczków szyb
musisz klawiature od szyb
podwazyc czyms srubokretem albo cos w tym rodzaju;)..z tego co pamietam
chyba jest na 2 zatrzaskach;)bedziesz mial 2 zaroweczki takie male do
wyaminy;).., Zatrzaski 1 z przodu konsoli 2 z tyłu

Popielniczka

wyciagnij ją i zobaczysz w srodku małą żarówke z białą nakładką. Przez to szkiełko w popielniczce właśnie ona oświetla popiołke

bear007 napisał/a:
-podświetlenie pokrętła zmiany nawiewu w konsoli centralnej


To więcej pisania - zobacz w archiwum

bear007 napisał/a:
podświetlenie guzików regulacji i podgrzewania lusterek (jeśli powinno świecić w ogóle).


Podświetlanie jest tylko tego przycisku którym włącza sie podgrzewanie lusterek.
Musisz sciągnąć boczek 3 śruby widoczne,1 w klamce za zaślepką , zatrzaski wkoło i podnosisz do góry przez bolec zamykania drzwi

bear007 - Nie Sie 05, 2007 18:54

za nic bez urywania nie mogę ściągnąć panela od szyb :evil: ktoś chyba przykleił to ustrojstwo.. nie świeci mi też lampka w aucie i podświetlenie popiołki. wyczytałem tu na forum że odpowiedzialny za to może byc bezpiecznik od zasilania (w komorze silnika).

jeszcze jedna sprawa--jak ściągnąć panel i tunel żeby dostać sie do podświetlenia pokręteł ogrzewania??
szukałem ale natrafiłem tylko na opis dla R400...

marthinez - Nie Sie 05, 2007 19:27

bear007 napisał/a:
jeszcze jedna sprawa--jak ściągnąć panel i tunel żeby dostać sie do podświetlenia pokręteł ogrzewania??
szukałem ale natrafiłem tylko na opis dla R400...

Witaj.
A ja znalazłem to .

bear007 - Nie Sie 05, 2007 19:55

super napisane tylko, że kurcze ja nawet na prawdę drobnego śrubokręta od przodu nie mogę wcisnąć ( po bokach wchodzi i na tym się kończy).
już mi szkoda tego śrubokręta nawet :lol:
spróbuję na około--konsola środkowa>>lewarek>>tunel>>panel szyb.. :shock:

[ Dodano: Nie Sie 05, 2007 8:13 pm ]
bear007 napisał/a:
super napisane tylko, że kurcze ja nawet na prawdę drobnego śrubokręta od przodu nie mogę wcisnąć ( po bokach wchodzi i na tym się kończy).
już mi szkoda tego śrubokręta nawet :lol:
spróbuję na około--konsola środkowa>>lewarek>>tunel>>panel szyb.. :shock:


udało się!!
dziękuję :wink:

thef - Pią Sie 17, 2007 09:48

Ja dodam tylko, że warto zaglądnąć do Rave'a (do ściągnięcia ze strony klubowej) oraz, że za podświetlenie ogrzewania lusterek odpowiada dioda a nie żaróweczka :)
93karol - Sro Maj 23, 2012 22:06

co zrobić jeśli żarówki są dobre a nie świeci podświetlenie panela elektrycznych szyb?? (pamietam że świeciło wcześniej) są od tego oddzielne bezpieczniki??
magill - Czw Maj 24, 2012 00:42

tam są malutkie żaróweczki, w których bardzo delikatną rzeczą są te druciki, które stykają z blaszkami w panelu. Poodginaj je troszkę, żeby lepiej stykały. Jeśli są to diody to wykręć, wyciągnij, i obróć o 180 stopni i włóż z powrotem ;)