Zobacz temat - [r 220] Grill
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r 220] Grill

leon77 - Pon Sie 06, 2007 08:54
Temat postu: [r 220] Grill
Hey . kupiłem sobie listwy z metra i wymieniłem na przodzie , a jak juz rozebrałem zderzak to stwierdziłem że spojrze na grill ... na podczątku chiałem wszystkie wyłamać paski pionowe i wsadzić siatke lecz na razie stwierdziłem że wtłamie wszystkie nieparzyste 1,3,5,7 itd


grill się przeżedził i wydaje mi się teraz w sam raz , spodobał mi sie bo ma teraz urok w stosunku do orginału ...

co wy o tym sądzicie
1.

2.

3.


piter34: link do fotki należy umieszczać pomiędzy znacznikami [img], a nie [url]

bula21 - Pon Sie 06, 2007 16:47

Fajnie wyglada ;) zalezy kto co lubi ciekawe jakby wygladal np.. z czarna siatka i pomalowany w kolor nadwozia ;)
MarioNH - Pon Sie 06, 2007 18:17

a co myślicie o takim grillu :grin: ==>

jest szybki VT :mrgreen: na moim Roverku :razz:


piter34: link do fotki należy umieszczać pomiędzy znacznikami [img], a nie [url]

Golab33 - Pon Sie 06, 2007 22:30

mario twoj jest fajna sprawa tylko znaczek rver by sie przydal mogles ta srebrna przegrudke zostawic
MarioNH - Wto Sie 07, 2007 15:13

Mówisz masz :grin:



piter34: link do fotki należy umieszczać pomiędzy znacznikami [img], a nie [url]

Golab33 - Wto Sie 07, 2007 15:46

no teraz jest ok. sam zastanawiam sie jakby to w moim roverku wygladalo:P
leon77 - Wto Sie 07, 2007 15:49

DOBRZE BY TO ZESTAWIENIE WYGLADAŁO Z BIAŁYMI KIERUNKAMI , TEZ NA POCZĄTKU MYŚLAŁEM O TAKIM GRILU MARIO , ale mój na żywo wygląda teraz z charakterem.
MarioNH - Wto Sie 07, 2007 15:55

leon77 patrząc na przód twojego R można powiedziec że wygląda on prawie jak muscle car :mrgreen: tak jak by go poszerzyło od wycięcia tych kilku żeberek :grin: (też muszę się zabrac za te kierunki :razz: )
Brt - Wto Sie 07, 2007 16:00

fajnie wyglądają oba grille :)
Mnie denerwują te pionowe żeberka w grilu zderzaka może kiedyś je usunę ;)

MarioNH - Wto Sie 07, 2007 16:02

wygląda to jak by R był szczerbaty :mrgreen: :mrgreen:
emes - Wto Sie 07, 2007 16:35

Brt napisał/a:
Mnie denerwują te pionowe żeberka w grilu zderzaka może kiedyś je usunę ;)


Tak z ciekawości się zapytam, co Cię tam konkretnie denerwuje, przecież ich prawie nie widać, a kto tam patrzy tak nisko :-)

giewu - Wto Sie 07, 2007 17:23

to chyba ja będę jedynym, któremu się tak unowocześniony grill nie podoba :twisted:
... jakoś tak wciąż wychodzę z założenia, że ROVER jest takim samochodem, który zmian stylistycznych nie potrzebuje niemal w ogóle :wink:
i rzecz najważniejsza ... po czym przede wszystkim poznajecie nadjeżdżającego z naprzeciw ROVERka, któremu chcielibyście np. pomachać światełkami :twisted: ?
moim zdaniem właśnie po grillu, który w całej swojej krasie już z bardzo daleka rzuca się w oczy ;)

emes - Wto Sie 07, 2007 18:19

giewu napisał/a:
chyba ja będę jedynym, któremu się tak unowocześniony grill nie podoba


Moim zdaniem to po prostu kwestia tego, że jednym podoba się przerobiony grill, a innym po prostu fabryczny, ważne żeby podobał się właścicielowi, bo to jego samochód :-)

giewu napisał/a:
po czym przede wszystkim poznajecie nadjeżdżającego z naprzeciw ROVERka


To zależy, ale w moim przypadku grill nie jest najważniejszym elementem, po którym oceniam, czy to Roverek, czy też nie :-)

Brt - Wto Sie 07, 2007 19:07

Cytat:
Tak z ciekawości się zapytam, co Cię tam konkretnie denerwuje, przecież ich prawie nie widać, a kto tam patrzy tak nisko

Denerwuję mnie o prostu te pionowe "pręciki" i ja je widzę :mrgreen: kiedyś testowo nakleiłem na nie czaną taśmę izolacyjną, żeby tak się w oczy nie rzucały i bardziej mi się taka wersja podobała :) Może przy okazji naprawy zderzaka "po sarence" zlikwiduję te "ząbki" ;)

Paul - Wto Sie 07, 2007 20:33

Brt napisał/a:
zlikwiduję te "ząbki"

Tylko może być problem z zachowaniem sztywności tej dolnej części :(
Co będzie, jak mu szczęka opadnie :?:

ADAM1 - Wto Sie 07, 2007 21:58

giewu napisał/a:
to chyba ja będę jedynym, któremu się tak unowocześniony grill nie podoba


Nie ty jeden........ale o gustach sie nie dyskutuje......

Paul napisał/a:
Co będzie, jak mu szczęka opadnie


Dobre :lol:

Brt napisał/a:
Może przy okazji naprawy zderzaka "po sarence" zlikwiduję te "ząbki"


Na twoim miejscu nie likwidowalbym ich, tylko wmontowal za nimi siatke w kolorze nadwozia(tak by przylegala do nich), ale to twoja decyzja

marthinez - Wto Sie 07, 2007 22:05

ADAM1 napisał/a:
Brt napisał/a:
Może przy okazji naprawy zderzaka "po sarence" zlikwiduję te "ząbki"

Na twoim miejscu nie likwidowalbym ich, tylko wmontowal za nimi siatke w kolorze nadwozia(tak by przylegala do nich)

Dobrze piszesz z tym, że lepiej zmienić na czarną.
Bartek chce żeby nic nie było widać, a w kolorze nadwozia to nie bardzo -> patrz Brt avatar :wink:

Foczes - Wto Sie 07, 2007 23:15

Witam Panów :mrgreen:
Właśnie jestem w trakcie poprawek lakierniczych mojego Roverka...i zdecydowałem sie na pomalowanie grill'a na kolor nadwozia (Amaranth) oraz wymianę "żeberek' na czarną siatkę :twisted: . Postaram sie zdążyć zamontować wszystko w tym tygodniu to dam Foty i sami ocenicie :mrgreen:

PozdroO :mrgreen:

Brt - Wto Sie 07, 2007 23:47

No właśnie siatka w zderzaku ma być czarna ;) a nad wzmocnieniem pewnie trzeba będzie pomyśleć ;) ale to przyszłość :roll:
Foczes - Sro Sie 08, 2007 00:09

ja porostu wyciąłem żeberka ucinaczkami , wyszlifowałem nierówności, i teraz będę przykręcał siatkę w ten plastik do którego były przymocowane żeberka, troszkę ją dla wzmocnienia podkleję (klejem do siatek) i wydaje mi sie ze powinno dać rade... bo całkiem mocno będzie sie trzymać. (z tego co patrzałem). a siatkę kupiłem dokładnie tą :
http://moto.allegro.pl/it..._cm_tuning.html
rodzaj to "Mały Kamei " :mrgreen: bo dziurki w "dużym kamei'u" wydawały mi sie za duże :razz:
a powiem wam ze tylko przykładałem do zderzaka tego pomalowanego grill'a i wygląda cudownie :mrgreen: :twisted: :mrgreen: (siatka jeszcze nie zamontowana)

P.S zapomniałem dodać ze kierunkowskazy zakładam białe po bokach i wyjąłem ten plastik pomarańczowy z przednich reflektorów :mrgreen: :twisted:

cz58y - Sro Sie 08, 2007 00:29

Brt napisał/a:
Denerwuję mnie o prostu te pionowe "pręciki" i ja je widzę

Zamaluj je na czarno i po kłopocie. Po co je od razu amputować i okaleczać autko.

Brt - Sro Sie 08, 2007 07:47

to nie to samo :D ;) ja i tak je będe widział, nawet czarne :mrgreen:
Paul - Sro Sie 08, 2007 13:05

Brt napisał/a:
ja i tak je będe widział, nawet czarne

Jakiś taki zauważliwy jesteś :P Mnie się te zęby podobają :D

zawo - Nie Cze 08, 2008 17:18

Ten gril w R200 Amaranth nawet mi się spodobał ale reszta do mnie jakoś nie przemawia...
xtek - Wto Lip 15, 2008 16:37

czy trzeba zdejmowac zderzak zeby wymontowac grill?
Brt - Sro Lip 16, 2008 09:24

raczej tak. Moze wystarczy mocne odchylenie, ale stawiam że trzeba zdjać, zresztą nie jest to trudne ani długotrwałe ;)
kolin - Sro Lip 16, 2008 10:50

Te ściąganie zderzaka mnie przeraża...ale zrobię to i przekombinuje swojego grila

MarioNH,

to mój gust... taki zrobię tylko inna siata

Brt - Sro Lip 16, 2008 10:53

eee to w 5 minut sie ściąga :D rilaaax :D na forum jest opis z rysunkami gdzie są śrubki ;)
kolin - Sro Lip 16, 2008 10:57

Brt,

Ja zawsze mam pecha i coś zepsuję :razz:

marcin8c - Sro Lip 16, 2008 13:01

czyli te zeberka sie poprostu wylamuje i przykleja siatke z tylu ?
xROnx - Czw Sie 28, 2008 11:29

a ja się troszke podłącze pod temat. bo na pewno wiecie jak ściagnąć sam znaczek rovera z grilla oraz grill. Musie go wymienić bo R zrobił się szczerbaty. Wolę zapytać zanim coś połamie ;) Czy wystarczy podwazyć czymś żeby znaczek wyciągnąć bo z tyłu są jakby takie zatrzaski... i jak z grillem?
xtek - Czw Sie 28, 2008 11:45

Grill jest przykrecony wieloma srubkami dookola. Dla wygody zdjalbym na twoim miejscu zderzak, bo bez tego trzeba miec umiejetnosci jakiegos zdolnego ginekologa. Znaczek jest po prostu przyklejony, wiec podwaz go i zejdzie.
matlacz - Sro Paź 01, 2008 12:54

No to ja się pochwale moim grillem! :mrgreen:

Jak na zdjęciu obok!

Korczus - Sro Lis 05, 2008 17:01

Powiedzcie czym najlepiej usunąć to sreberko z grilla? Jest jakiś na to sposób? A jeśli nie, to można na to pryskać lakierem? Farba nie odpadnie?
matlacz - Czw Lis 06, 2008 12:59

ja wziąłem malutkie szczypce i po kawałku odrywałem! Farba raczej będzie odchodzić (nie próbowałem)

Z tego co czytałem jest jakiś płyn do tego - wkładasz i sreberko odchodzi, ale ponoć ciężko to dostać. Może ktoś inny więcej ci powie!

Korczus - Czw Lis 06, 2008 13:27

Oki dałem radę. Trochę się trzeba było z cholerstwem pomęczyć, ale usunąłem całe :)
xtek - Nie Lis 09, 2008 12:39

A gdzie kupic taka siatke zeby zastapic zeberka? Nie chce z allegro, bo trzeba dlugo czekac... Bedzie w motoryzacyjnych?
Korczus - Nie Lis 09, 2008 13:19

Na pewno w tuning sklepach, a czy w zwykłych motoryzacyjnych to nie wiem...
matlacz - Pon Lis 10, 2008 00:14

Każdy dobry sklep motoryzacyjny będzie miał różne siatki (czarne srebrne z mniejszymi czy większymi dziurkami) :mrgreen:
xROnx - Czw Sty 22, 2009 16:34

Podepne się znowu pod temat.
Jak niektórzy wiedzą mam wylamane jedno żeberko w grillu, zakupilem drugi grill z wszystkimi zeberkami jednak ramka tego grilla dawcy jest w gorszym stanie niż mój obecny grill.
Czy odkręcał ktoś same żeberka od grilla? ja w grillu dawca odkręciłem śrubki wszystkie jakie były tj po stronie górnej jednak po stronie dolnej są... no właśnie. ciężko stwierdzić co to są ponieważ jest tak skorodowane że nie wiem czy to śruba czy nit i pojęcia nie mam jak to odseparować. Generalnie można to przyciąć między ramką grilla a uchwytami żeberek gdzie te nito-śruby "wchodzą" tylko powstaje pytanie/problem co zrobić gdy ściągne zderzak wyciągne grilla i zobacze tą samą sytuacje co w grillu dawcy?