Zobacz temat - [R214I 97r] Jak dostac sie do pompki paliwa??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214I 97r] Jak dostac sie do pompki paliwa??

Lisa - Czw Sie 09, 2007 19:11
Temat postu: [R214I 97r] Jak dostac sie do pompki paliwa??
Dziś mój roverek mnie zawiódł nie jestem pewien ale prawdopodobnie nie działa pompka paliwa. Autko rano odpaliło zgasło potem kilka razy odpaliło i zawsze po chwili zgasło. Po przekręceniu stacyjki nie słychać charakterystycznego dźwięku pompki i paliwo nie dochodzi do wtrysków więc myślę ze na 99% jest to wina pompy. Bezpieczniki są OK. Kto wie w jaki sposób dostać sie do pompki i sprawdzić dlaczego nie działa.
sTERYD - Czw Sie 09, 2007 19:30

sprawdź jeszcze czy paliwo dochodzi do filtra ;)
pompka paliwa jest w baku, i niestety żeby ją wyjąć trzeba najpierw wydobyć bak :(
Na rysunku masz bak z zaznaczonym miejscem zamocowania pompki

Lisa - Czw Sie 09, 2007 19:38

No to trochę kupa ;/ paliwa nie ma w filtrze pod maska wiec raczej na 100% pompka. Kua a ja na jutro potrzebuje auto ;/
AndrewS - Pon Sie 13, 2007 23:17

ja bym najpierw polecal sprawdzic bezpiecznik i jego styki, nastepnie wylacznik bezwladnosciowy, i przekaznik pompy paliwa
jesli prad do pompy dochodzi, a ona dalej nie dziala, mozemy to zaczac wyciagac zbiornik paliwa

Lisa - Wto Sie 14, 2007 11:45

Tak jak myślałem spaliłem pompę. Bezpieczniki przekaźniki i to czy prąd dochodzi sprawdziłem przed demontażem :) Wyciagnolem zbiornik, wyciagnolem pompkę i okazało sie ze była zatarta. W tym samym dniu dostałem juz nowa i tego samego dnia autko już jedzilo ;)

Mam jeszcze jedno pytanie jakiś miesiąc temu założyłem gaz firmy brc Sequent24 do mojego roverka i auto szarpie mi przy przyspieszaniu tak jakby miało złą dawkę paliwa albo nie przepalało gazu do końca zrobiłem tak już ponad 2 tys km i nadal jest to samo. Świece przewody kopułka i palec były wymienione wcześniej. Na benzynie chodzi jak należy, na gazie niestety nie. Spotkał się ktoś z takim problemem

sTERYD - Wto Sie 14, 2007 11:52

problemy z gazem to nie nowina, ale zazwyczaj wynikają ze złej regulacji.
Nie odpuszczaj gazmanom póki Ci nie zrobią tak jak trzeba :wink:

AndrewS - Wto Sie 14, 2007 12:45

nasz kiedys szarpal tylko na gazie jak mial uszkodzone mechnicznie kable WN, na benzynie bylo OK
ale Ty piszesz ze niedawno wymienione :roll:

Lisa - Wto Sie 14, 2007 13:39

No wlasnie byly wymieniane i nic to nie pomoglo, jak szarpal na starych tak na nowych rowniez sie to dzieje
PTE - Wto Sie 14, 2007 15:20

Jeśli masz instalację gazową, to nie jeździj z pustym bakiem - zatankuj trochę benzyny, bo możesz znów zatrzeć pompę - ona jest chłodzona przez paliwo w którym się kąpie :grin: