Zobacz temat - [R45] Jak podłączyć przewody od czujników płynu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jak podłączyć przewody od czujników płynu?

powel - Pią Sie 10, 2007 14:37
Temat postu: [R45] Jak podłączyć przewody od czujników płynu?
Witam
Posiadam Rover 45 2,0 TDi rok 2000. Problem dotyczy podlaczenia przewodow do czujnikow od chodnicy. Mam urwane cztery przewody, ktore mialy wczesniej jakas kostke umieszczona na przodzie auta. Z tej kostki wychodza cztery przewody o kolorach : 2xbrazowo-bialy, 1x niebiesko-zolty oraz 1xzolty(mniej grubszy od pozosyałych). Problem dotyczy jak podłaczyc te przewody do czujnikow od chlodnicy (na chlodnicy sa dwa czujniki! nie wiem tylko po co dwa ale to nawiasem mowiac )- jakie pary przewodow podlaczyc do poszczegolnych czujnikow? - jakie napiecia powinny byc na przewodach?Czy te przewody ktore dochodza do czujnikow maja wczesniej jakies zabezpieczenie (bezpiecznik). Rozumiem ze dobre polaczenie do czujnikow od chlodnicy ma wplyw na zalaczenie sie wentylatora chlodnicy? . Jak sprawdzic czy wentylator sie zalancza po prawidlowym podlaczeniu( czy tylko jazda w zatloczonym korku i upalnym dniu moze to roztrzygnac)? Auto nie ma klimatyzacji. Prosze szanownych roverkowiczow o probe roztrzygniecia problemu. Pozdrawiam

Chester - Sob Sie 11, 2007 13:33

kolego nie sadze zeby ktos potrafil dac Ci konkretna odpowiedz wiec jesli masz 4 przewody to opcja taka 2 czujniki podlaczone musialy byc..... a druga sprawa to napewno 2 przewody(grube) to "+" a dwa "-"(masa) wiec włącz zapłon i kontrolka poszukaj ktore a dla pewnosci sprawdz wszystkie, a jesli bys znalazl co i jak to jedyna mozliwosc to polaczyc je razem i sprawdzic czy wentylator sie zalancza....
sTERYD - Sob Sie 11, 2007 14:31

ściągnij sobie RAVE
tam są schematy elektryczne łącznie z kolorami kabelków. jak jesteś choć trochę kumaty z inglisza to dasz sobie radę :)
Chester, istnieje jeszcze takie coś jak przewody sygnałowe :P
Chester napisał/a:
zalancza....

:shock: Bój się Boga chłopie

Chester - Sob Sie 11, 2007 18:18

prosto i na temat !! !
Nie wiem na odleglosc nie potrafie powiedziec co w roverku siedzi ... jakbym to widzial to moze cos udalo by sie zdzialac czasem moze byc i wspolna masa.... nie znam mysli konstruktora....
poza tym nie liczy sie skladnia tylko intencja zeby pomoc..... a z polskiego nie jestem orlem ;)
Pozdro polonisto ;)