Zobacz temat - [R400] Czym uszczelnic rurki klimatyzacji?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Czym uszczelnic rurki klimatyzacji?

grz3loo - Nie Sie 12, 2007 13:24
Temat postu: [R400] Czym uszczelnic rurki klimatyzacji?
Nie wie ktos czy mozna czyms uszczelnic rurki z klimatyzacji? Mam nieszczelne (ucieka mi gaz z klimatyzacji) i szukam czegos czym mozna to naprawic. Ktos juz korzystal z tego typu rozwiazan? Czy jest to trwale?

Co sadzicie o tym?
http://www.allegro.pl/ite...c300_kg_cm.html

Brt - Nie Sie 12, 2007 14:21

A po której stronie masz nieszczelność (ta gruba czy ta cienka rurka??) Z metod uszczelniania znam tylko spawanie. Opis na tej aukcji jest zachęcający, ale czy rzeczywiście wytrzyma ciśnienia układu klimatyzacji trudno powiedzieć.
Skiba - Nie Sie 12, 2007 14:31
Temat postu: Re: [400sdi] Czym uszczelnic rurki klimatyzacji?
grz3loo napisał/a:
Nie wie ktos czy mozna czyms uszczelnic rurki z klimatyzacji? Mam nieszczelne (ucieka mi gaz z klimatyzacji) i szukam czegos czym mozna to naprawic. Ktos juz korzystal z tego typu rozwiazan? Czy jest to trwale?

Co sadzicie o tym?
http://www.allegro.pl/ite...c300_kg_cm.html


Też miałem nieszczelny układ... ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem była wymiana pękniętej części.. kupiłem używkę rurkę za ok 60zł. Poszukaj używki i wymień. Co do spawów to też miałem złe doświadczenia, ale spawałem rurki wysokiego ciśnienia ukł. paliwowego. W tym wypadku ostatecznie też wymieniłem na używkę.

pozdrawiam
Damian

sTERYD - Nie Sie 12, 2007 14:44

mi to wygląda na cuś jak distal (tez ma wytrzymałość podobna do aluminium)
a co do rurek, to w każdym porządnym serwisie od klimy mogą Ci je zamienić na specjalne węże za 40-50 plnów sztuka + ewentualnie szybkozłącze, jeśli to jest akurat ta rurka do wymiany :cool:

mmaniek - Nie Sie 12, 2007 22:08

Daj spokój z klejeniem-nie sprawdza się. Czynnik chłodniczy jest bardzo przenikliwy + gwałtowne zmiany temperatury klejonego materiału = znów dziura :wink:
Klej jest tani, ale napełnienie drogie, poszukaj uszkodzonego elementu lub sprawdź możliwość i cenę spawania.