Zobacz temat - [R416] Zapowietrzający się układ chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Zapowietrzający się układ chłodzenia

cozmo - Wto Sie 14, 2007 15:34
Temat postu: [R416] Zapowietrzający się układ chłodzenia
Witam . mam problem . ubywal mi plyn z ukl. chlodzenia ( przeciakala pompa wody ) po wymianie rozrzadu i pompy wody plyn nie ubywa ale bardzo mocno zapowietrza sie uklad . co 30 km gotuje sie silnik , nie ma objawow w typie olej w wodzie , woda w oleju , zapach spalin w ukladzie ,nie dymi na bialo nie spada moc silnika , po odkreceniu korka zbiorniczka uchodzi powietrze a po odpaleniu silnika wywala plyn z babelkami . .. mechanicy mowia o uszczelce pod glowica . czy to moze byc to?
moze ktos poleci kogos kto sie dobrze zna na tym i nie wymieni mi calego silnika tylko dobrze zdiagnozuje i usunie usterke . jestem z Zabek pod Warszawa .

Brt: retusz tematu

Chester - Wto Sie 14, 2007 18:52

hmm masz podobne objawy tyle że ja miałem coś takiego w polonezie... z tym że mi powoli ubywało płynu i zapowietrzał sie strasznie a że to była zimna i poldzio na gaz to nie dało sie jeździć dodatkowy objaw to wskazówka od temp płynu w czasie jazdy "pływała" po całym zakresie także u mnie była do wymiany uszczelka pod głowica po tym drobnym zabiegu wszystko wróciło do normy....
Jeśli chcesz to możesz pojeździć jeszcze do znachorów ale sądzę że prędzej na forum pomogą.
Powodzenia :)

sTERYD - Wto Sie 14, 2007 22:31

cozmo napisał/a:
mechanicy mowia o uszczelce pod glowica . czy to moze byc to?

może, jeśli kompresja wciska Ci się w kanały chłodzące :???:
tego się dowiesz sprawdzając zawartość Co2 w płynie chłodzącym :)

Justa - Wto Sie 14, 2007 22:41

hejka mialam to samo te same objaawy plyn ubywal jak cholera codziennie dolewanie zmienili mi chlodniec jezdzilam zadowolona myslac ze bedzie oki ale to byla uszczelka pod silnikiem woda mogla uciekac prze tlumik wylewalo ja do oleju i ubywalo nie jezdzij z tym za dlugo ja jezdzilam i wywalilo mi druga chlodnice i sie dopiero dowiedzialam poradz sie w garazu ale w dobrym garazu bo ogolnie to oni tam niewiele wiedza ale na pewno cos jest nie tak xxx powodzenia
cozmo - Sro Sie 15, 2007 07:15
Temat postu: Re: [R416] zapowietrzajacy sie uklad chlodzenia
dzieki wielkie za info . zadzialam z uszczelka i mam nadzieje ze bedzie ok . bo poza tym to super autko :) pozdrowienia