Zobacz temat - [R420] Szum wydobywający się z okolicy skrzyni biegów?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Szum wydobywający się z okolicy skrzyni biegów?

KrzysiekS - Sro Sie 15, 2007 17:41
Temat postu: [R420] Szum wydobywający się z okolicy skrzyni biegów?
Mam problem.Podczas jazdy moim roverkiem 420 sdi ze skrzyni biegów wydobywa się specyficzny szum, dodam że występuje to zjawisko tylko na biegu.
Czy może ktoś mi poradzić co to może być??Pozdrawiam

giewu - Sro Sie 15, 2007 18:14

przede wszystkim powinieneś sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów ....
czy to szumienie występuje na każdym biegu czy tylko na którymś z nich ? i czy na wstecznym też tak jest ? czy to pojawiło się nagle czy narastało stopniowo ?

Brt - Sro Sie 15, 2007 19:27

Przypominam o ZASADACH pisania tematów na usterkach!!!! Tym razem poprawiono

Wygląda na padające któreś z łozysk w skrzyni :( niestety w tych skrzyniach się to zdarza :( Sprawdż olej jak radzi giewu, a jeśli jest to myślę, że powoli musisz się oswajać z myślą o naprawie lub wymianie skrzyni biegów.

Micen - Sro Sie 15, 2007 21:08

Szybciej wymienic niz naprawiac.

I taniej również.
Koniecznie nowy olej.
Do R75 to jest Castrol 75W90 pelen syntetyk.

Wiem, bo w poniedzialek wymieniam.
Aha, wjedz na podnosnik i posluchaj skrzyni od dolu - wszytsko sie wyjasni.

Brt - Sro Sie 15, 2007 21:36

Do tej skrzyni dedykowany jest olej MTF94.
A wybór wymiana czy naprawa nie jest taki oczywisty. Koszty są porównywalne, a jak sie wymieni łożyska to wiadomo że są wymienione. A w przypadku używki różnie to bywa i nigdy nie wiadomo na co sie trafi.
Wiem bo naprawiałem :P

Micen - Sro Sie 15, 2007 22:00

Ja nie mam czasu na naprawe.
Duzo jezdze.

krzysiekszm - Wto Wrz 11, 2007 01:07

Witam.
Ja mam podobny problem (co za zbieg okoliczności - bardzo często używam nicka KrzysiekS ). Rover 216Si 98r. Z komory silnika dobiega dość nieprzyjemne szorowanie (lub szum) który:
- najbardziej jest słyszalny na 1, mniej na 2, a potem już nie.
- nie słychać go jak samochód stoi
- nie słychac jak jest na luzie i się jedzie
- słychać jak się jedzie na sprzęgle i 1szym biegu
- barwa szorowania zależy od prędkości samochodu
- w momencie kiedy auto się toczy i wrzucam na 1nkę zaczyna szumieć (wystarczy że dźwignię zmiany biegów przesunę w kierunku pozycji 1).

To tyle, co to może być? czy mam się nastawić na spore wydatki?

ps. dzisiaj mechanik dolał mi oleju do skrzyni. Na oko z jakieś pół litra. Niestety nie zareagowałem zbyt wcześnie, a ten mi dolał jakiś 100WXX (nie pamiętam co zamiast XX) Czy to mi może mocno zaszkodzić?