Zobacz temat - [R620] Częsci do Rovera 620
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Częsci do Rovera 620

Nicollas - Sob Sie 18, 2007 14:38
Temat postu: [R620] Częsci do Rovera 620
Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem Rovera 620 SDi chyba, no własnie chyba bo pewien nie jestem, w dowodzie rejestracyjnyn mam wbite TDI ,jednakże wszelkie wskazówki na niebie i ziemi wskazują ze mam SDi. Przy okazji mam pytanie , czy ktokolwiek moze mi jako laikowi wytłumaczyć róznice między TDi a SDi???? Z góry dziękuje.
Mam 12 letnie autko i zaczynają sie naprawy i tak na poczatek prawy przegub:) Na szczęscie gro częsci pasuje od Hondy Accord. Jednakże pan od częsci japońskich powiedział że najlepiej by było zdemontować i dopasować, nie bardzo mie na to stać czasowo i wogole stąd prośba może ktośsię orientuje jaki przegub od jakiej Hondy będzie pasował?? Ceny od 135 do 190. No Pan dodał że jak szanuje autko i wogole to poleca ten za 190 . Hmm ponieważ nie znam sie na tym absolutnie to nie wiem czy mnie naciąga czy nie, sta kolejna moja prośba o porade w tym temacie.
Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

piter34 - Sob Sie 18, 2007 14:49

Witaj Nicollas,
Zapoznaj się z zasadami kącika i zmień tytuł wątku! W przeciwnym wypadku dostaniesz ostrzeżenie.

Nicollas napisał/a:
Jestem szczęśliwym posiadaczem Rovera 620 SDi chyba, no własnie chyba bo pewien nie jestem, w dowodzie rejestracyjnyn mam wbite TDI ,jednakże wszelkie wskazówki na niebie i ziemi wskazują ze mam SDi. Przy okazji mam pytanie , czy ktokolwiek moze mi jako laikowi wytłumaczyć róznice między TDi a SDi????

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie klubowej w technicznym FAQ.

Nicollas napisał/a:
Na szczęscie gro częsci pasuje od Hondy Accord. Jednakże pan od częsci japońskich powiedział że najlepiej by było zdemontować i dopasować, nie bardzo mie na to stać czasowo i wogole stąd prośba może ktośsię orientuje jaki przegub od jakiej Hondy będzie pasował??

Od Hondy Accord 1993-1997.

Zientas - Sob Sie 18, 2007 14:52

Witamy kolejną sześćsetę w Poznaniu! :smile:
maciej - Sob Sie 18, 2007 15:24

Mój mechanik o przegubach za 130 zł mówi, że na nich to można najdalej dojechać na giełdę, żeby sprzedać auto i kupuje takie za 200 zł, bo wie, że autkiem chcę jeszcze pojeździć - ja mu wierzę. :)
Brt - Sob Sie 18, 2007 18:05

a ja kupiłem takie po 130PLN :shock: ale po obniżkach :cool: narazie dają radę ;)
markos620SDi - Nie Sie 19, 2007 01:22
Temat postu: Re: Częsci do Rovera 620
Nicollas napisał/a:
czy ktokolwiek moze mi jako laikowi wytłumaczyć róznice między TDi a SDi????


to tylko symbole turbo diesli używane prze zróżne marki, rover oznaczał SDi, VW jako TDI, a np. Toyota D4D czy Mitshubishi GDI

Brt - Nie Sie 19, 2007 01:38

markos620SDi napisał/a:
Mitshubishi GDI

Mały drobiazg: GDI - Gasoline Direct Injection - oznaczenie silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny (nie ropy) ;) a z resztą się zgadzam ;)

Zientas - Nie Sie 19, 2007 01:42

Brt napisał/a:
markos620SDi napisał/a:
Mitshubishi GDI

Mały drobiazg: GDI - Gasoline Direct Injection - oznaczenie silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny (nie ropy) ;) a z resztą się zgadzam ;)


Zabierałem się właśnie za sprostowanie powyższego, ale mnie wyprzedziłeś :wink:

Ps. Jest 1:40 - jakaś bezsenność czy jak... :roll:

markos620SDi - Nie Sie 19, 2007 09:19

Brt napisał/a:
markos620SDi napisał/a:
Mitshubishi GDI

Mały drobiazg: GDI - Gasoline Direct Injection - oznaczenie silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny (nie ropy) ;) a z resztą się zgadzam ;)


oczywiście pomyłka, oznaczenie diesla w mitshubishi to DID

Nicollas - Nie Sie 19, 2007 21:59

Dzięki wszystkim za podpowiedzi! Jestem wdzięczny, do następnej usterki ;) Pozdrawiam
Brt - Nie Sie 19, 2007 22:05

Zientas napisał/a:
Jest 1:40 - jakaś bezsenność czy jak... :roll:


W moim przypadku ciekawa rozmowa :) ;)