Zobacz temat - [R400] Pompa paliwa-lepsza używana czy zamiennik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Pompa paliwa-lepsza używana czy zamiennik?

kuba81 - Pon Sie 20, 2007 15:33
Temat postu: [R400] Pompa paliwa-lepsza używana czy zamiennik?
Witam!
W moim pierwszym poscie prosze o opinie na temat pompy paliwowej do rovera 400. Jestem zmuszony wymienic pompe w moim roverze (siadla w trakcie jazdy i tak zakonczyl sie dla mnie weekendowy wyjazd...). Czy wg Was (najlepiej z wlasnego doswiadczenia) lepiej montowac pompe uzywana ale oryginalna czy lepiej kupic nowy zamiennik (doszukalem sie na forum ze firma Walbro oferuje dobre pompy). Ze wzgledu na to ze nie mam dostepu do duzej ilosci czesci uzywanych bylaby to pewnie niedawno wyszukana przez przyjaciela pompa z roku 1997. Cena wydaje mi sie niemala (100euro) w porownaniu do tego co widzialem w necie ale moze takie sa ceny czesci w Irlandii... prosze o Wasze zdanie na ten temat i z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Kuba

sTERYD - Pon Sie 20, 2007 15:41

Popraw temat na zgodny z zasadami
Jeśli masz kupić używke za 100euro, to już zdecydowanie bym wolał nowy zamiennik.

Maciek321 - Wto Sie 21, 2007 03:09

sTERYD napisał/a:
Jeśli masz kupić używke za 100euro, to już zdecydowanie bym wolał nowy zamiennik.


Swieta racja. Ja zalozylem 3 uzywane, po 100 PLN kazda. Az w koncu kupilem nową podróbkę i zaplacilem za nią 147 PLN. Teraz przynajmniej auto jezdzi i ma moc.

giewu - Wto Sie 21, 2007 08:54
Temat postu: Re: pompa paliwa-lepsza uzywana czy zamiennik?[R400; 1,4; 99
kuba81 napisał/a:
Witam!
... Czy wg Was (najlepiej z wlasnego doswiadczenia) lepiej montowac pompe uzywana ale oryginalna czy lepiej kupic nowy zamiennik (doszukalem sie na forum ze firma Walbro oferuje dobre pompy)...
Też zdecydowanie polecam Ci nową pompę. Raczej nigdy nie będziesz na pewno wiedział w jakim stanie jest używka. Jak długo Ci wytrzyma.
maciej - Wto Sie 21, 2007 09:05

Zdecydowanie zamiennik - sporo zamienników nie ustępuje teraz jakością oryginałom (bo często ta sama firma produkuje również tzw. część do pierwszego montażu), a cena zamiennika będzie niewiele wyższa od używki, która może już być zajeżdżona.
kuba81 - Wto Sie 21, 2007 09:17

Dzięki za rade. W takim razie będę szukał zamiennika.

Wlasnie dzwonilem do sklepu zapytac o te czesc i okazalo sie nowa, oryginalna kosztuje... 411euro... sklep-Trinity Motors w Wexford Town.