Zobacz temat - Autoalarm w Rover 220 Sdi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - Autoalarm w Rover 220 Sdi

Spike - Sro Sie 29, 2007 19:39
Temat postu: Autoalarm w Rover 220 Sdi
Witam,

Mam problem jestem z okolic Krakowa i w moim Roverze 220 Sdi z 1998 zepsuł się autoalarm , a dokładnie pilot i nie można uruchomić samochodu, żaden z serwisów naprawiających i zakładających nowe alarmy nie może mi pomoc, bo komputer samochodu musi być skasowany lub rozkodowany, żeby można było założyć nowy alarm.

Wiecie gdzie w województwie małopolskim lub śląskim można takie coś z komputerem zrobić?

Proszę o pomoc, dziękuje z góry.

thef - Sro Sie 29, 2007 19:44

Spike napisał/a:
Witam

Witaj :)

Spike napisał/a:
Mam problem jestem z okolic Krakowa i w moim Roverze 220 Sdi z 1998 zepsuł się autoalarm , a dokładnie pilot i nie można uruchomić samochodu, żaden z serwisów naprawiających i zakładających nowe alarmy nie może mi pomoc, bo komputer samochodu musi być skasowany lub rozkodowany, żeby można było założyć nowy alarm.

Wiecie gdzie w województwie małopolskim lub śląskim można takie coś z komputerem zrobić?


Sam alarm można rozbroić otwarciem drzwi kluczykiem. Gorzej z dezaktywacja immobilajzera. posiadasz kod 4cyfrowy?

koalaup - Sro Sie 29, 2007 19:46

Serdecznie wspolczuje pozostaje tylko laweta i "roverkowy komp" o ile faktycznie sie zepsul pilot Warsztatu poszukaj TUTAJ
P.S. Nie zebym sie wymadrzal ale przeczytaj koniecznie TO i popraw co nieco

ADAM1 - Sro Sie 29, 2007 19:46

PrzeczytajTO na poczatek , a nastepnie TO

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sie 29, 2007 7:48 pm ]
thef napisał/a:
Sam alarm można rozbroić otwarciem drzwi kluczykiem.


Tylko i wylacznie w R600 :wink:

thef - Sro Sie 29, 2007 19:58

ADAM1 napisał/a:
Tylko i wylacznie w R600 :wink:

Ohh, szkoda, no nie wiedziałem niestety, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Może trzeba najpierw popróbować z naprawa pilota? Nowa obudowa i te sprawy?

sTERYD - Sro Sie 29, 2007 20:55

ADAM1 napisał/a:
Tylko i wylacznie w R600 :wink:

nie tylko nie tylko ;)

ADAM1 - Sro Sie 29, 2007 21:04

No to, chyba żylem w nieswiedomosci :neutral:
Mozesz cos wiecej napisac

Paul - Czw Sie 30, 2007 01:05

ADAM1 napisał/a:
Mozesz cos wiecej napisac

No to ja napiszę ;)
W R200 '99 (u mnie), jeżeli kluczykiem otworzę drzwi, to alarm się wyłączy i centralny się otworzy (immo się NIE odblokuje, chyba że mam pilota przy sobie :P ). Ten numer nie przejdzie z bagażnikiem, tzn. jeżeli otworzę kluczykiem bagażnik przy zamkniętym centralnym, to alarm zawyje.

Spike - Czw Sie 30, 2007 08:48

W moim rowerze 220 sdi '98 kluczykiem można otworzyć samochód i dostać się do środka, ale niestety nie wyłącza to alarmu. Alarm wyłącza jedynie pilot, który nie działa i potrzebuje serwis który jest wstanie rozkodować aktualny alarm.
sTERYD - Czw Sie 30, 2007 08:54

Cytat:
No to, chyba żylem w nieswiedomosci :sad:
Mozesz cos wiecej napisac

tak jak napisali koledzy jest to patent rovera na awaryjne otwieranie jak padnie bateria w pilocie :)
niektórzy żeby się tego pozbyć wycinają sobie mikrostyk przy bębenku zamka kierowcy :)
Paul napisał/a:
Ten numer nie przejdzie z bagażnikiem, tzn. jeżeli otworzę kluczykiem bagażnik przy zamkniętym centralnym, to alarm zawyje.

dziwne... tam też powinno działać :???:

Paul - Czw Sie 30, 2007 12:30

Mam rozumieć, że Ci wyje, jak tak otworzysz? :shock:
Jeżeli nie, to tylko immo masz aktywne jeszcze, jeżeli tak, to pewnikiem coś z kabelkami w centralnym :(
Jeżeli z kabelkami jest kicha, to możesz mieć problem z odblokowaniem immo przy pomocy kluczyka, dlatego najpierw dokładnie sprawdź instalację centralnego zamka.

piter34 - Czw Sie 30, 2007 15:34

Spike napisał/a:
W moim rowerze 220 sdi '98 kluczykiem można otworzyć samochód i dostać się do środka, ale niestety nie wyłącza to alarmu.

Zadam takie samo pytanie jak Paul.
Czy wtedy Ci wyje alarm? :shock:
Nie sądzę...

Spike, czy Ty w ogóle próbowałeś wymienić baterię?
Masz drugiego pilota?
Masz kod immobilisera?

Co masz napisane na obudowie pilota? 3TXA czy 3TXB?