Zobacz temat - [R200 14 16v 99'] wyciek oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 14 16v 99'] wyciek oleju

duklos - Pią Sie 31, 2007 10:35
Temat postu: [R200 14 16v 99'] wyciek oleju
Witam
Wczoraj podczas rutynowej kontroli płynów pod maska, zauważyłem wyciek oleju z silnika.
:cry:
Wyciek ten jest na wysokości wałków rozrządu na całej długości łączenia.
Podpowiedzcie więc mi proszę czy aby uszczelnić ten wyciek wystarczy odkręcić śruby, widoczne na deklu górnym(tu gdzie korek wlewu oleju) i wtedy zdejmuje sie dekiel i ten drugi "element"i sie uszczelnia?Czy pod tym górnym deklem zaworów znajdują sie te szpilki wiążące cały silnik i naprawa tego defektu łączy sie z naruszeniem uszczelki pod głowicą? :cry:
Nigdy nie miałem okazji widzieć tego typu silnika po demontażu więc nie wiem.
Pozdrawiam

sTERYD - Pią Sie 31, 2007 11:39

wygląda na to, że cieknie Ci z rozpołowienia głowicy, więc podniesienie pokrywy zaworów niestety nie wystarczy :(
To trzymają właśnie szpilki głowicy, i niestety rozkręcanie wiąże się z wymianą uszczelki i całej reszty z tym związanej :(

piter34 - Pią Sie 31, 2007 13:25

sTERYD napisał/a:
To trzymają właśnie szpilki głowicy, i niestety rozkręcanie wiąże się z wymianą uszczelki i całej reszty z tym związanej :(

Górna część głowicy (głowiczka) nie jest trzymana przez te dłuuugie śruby.

sTERYD - Pią Sie 31, 2007 13:42

piter34 napisał/a:
Górna część głowicy (głowiczka) nie jest trzymana przez te dłuuugie śruby.

o kurcze nie wiedziałem :oops:
przepraszam :sad:
Te samochody nie przestają mnie zaskakiwać pod względem przyjaznych w obsłudze rozwiązań konstrukcyjnych :grin:

AndrewS - Pią Sie 31, 2007 16:09

Tobie moze cieknac spod pokrywy walkow rozrzadu lub z uszczelniaczy walkow rozrzadu
zrob fotki bedzie nam latwiej

duklos - Pią Sie 31, 2007 22:41

dzięki WIELKIE
uspokoiłem sie trochę , bo myśl o rozbiórce całego silnika wywoływała u mnie dreszcze .tym bardziej że poza tym wyciekiem silnik sprawuje sie całkiem nieźle.
Mam jeszcze pytanie odnośnie uszczelki.
Czy jest to jakaś specjalna np:o odpowiedniej grubości?(Czy można ją dostać ?)Czy można zastosowac sprawdzony w wielu przypadkach sylikon?

Zigg - Sob Wrz 01, 2007 09:07

Sprawdz dokladnie, skąd jest ten wyciek.
Mnie ciekło z jednego z uszczelniaczy wałków rozrządu oraz z połączenia elementów 11 i 24 na w/w rysunku.
Nie wydaje mi sie, aby wyciek byl na "calej dlugosci", owa cala dlugosc jest pewnie jedynie zapaplana olejem.

Rozbierania bylo troche, aczkolwiek filozofii wielkiej nie ma (trzeba zdjąć rozrząd).
Do uszczelnienia powierzchni stosuje sie specjalną pastę GM, którą można kupić w "Polmozbycie", nie jest to zwykły silikon.
Jesli wyciek masz spod pokrywy "9" to roboty jest dosłownie moment.

Załącz fotki.

Pozdrawiam,

sTERYD - Sob Wrz 01, 2007 11:38

duklos napisał/a:
Czy można zastosowac sprawdzony w wielu przypadkach sylikon?

jeśli to jednak rozpołowienie głowicy, to nie ma tam uszczelki, trzeba zastosować pastę uszczelniającą (nie silikon, bo możesz sobie zapaćkać regulatory zaworów), a jeśli to spod pokrywy zaworów to:
http://www.tomateam.pl/sk...al=silnik&c=286