Zobacz temat - [R420] Czyj to silnik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Czyj to silnik?

gitaras - Wto Wrz 04, 2007 18:36
Temat postu: [R420] Czyj to silnik?
Witam,

Kupiłem niedawno Roverka 420Di z 2.0 turbo dieslem z 97r. Problem w tym, że sam nie wiem dokładnie co to za silnik. Poprzedni właściciel mówi, że to silnik Range Rovera. W necie się tego nie doszukałem nigdzie, zawsze artykuły są o tym, że to odpowiednik Hondy, o silniku benzynowym to samo, o dieslu za to już niewiele.

Być może było już to omawiane na forum ale jestem nowym użytkownikiem tego samochodu więc prosze o wyrozumiałość i podpowiedź, :oops:

pozdrawiam

To takie pytanie z mojej ciekawości:)

koalaup - Wto Wrz 04, 2007 18:44

Jezeli to Twoj samochod to chyba silnik jest tez TWOJ no chyba ze sie myle :wink:
Chester - Wto Wrz 04, 2007 18:50

hmm jesli piszesz Di w temacie a później SDi zdecydój sie wreszcie na cos.... ale na moje oko masz 105 konny silnik hondo-rovera....
sTERYD - Wto Wrz 04, 2007 18:54

tak czy inaczej to silnik serii L skonstruowany przez inżynierów firmy ROVER montowany także w hondach (bo japończycy nie potrafili zrobić sobie sami diesla ;))
jeśli chodzi o silniki benzynowe to były różne montowane seria K Rovera i seria D hondy

gitaras - Wto Wrz 04, 2007 20:45

wielkie dzięki, jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi co do użytkowania tego silnika to bardzo chętnie posłucham.
Narazie powiem szczerze boję się zimy, nie mam go niestety gdzie garażować póki co a to w końcu diesel jakby nie patrzyć.

Brt - Wto Wrz 04, 2007 20:51

iiitam ;) mój już 3 zimy przeżył w dobrym zdrowiu ;)
Czytaj Techniczny FAQ na stronie klubowej i forum i się prawie wszystkiego dowiesz o tym silniku ;)

Zientas - Wto Wrz 04, 2007 21:26

Gdzieś wyczytałem, że silniki diesla SDi dostarczała fima Perkins ( www.perkins.com )
sTERYD - Wto Wrz 04, 2007 22:04

a nie jak wszystkie inne siniki ROVERa powertrain ;)
gitaras - Sro Wrz 05, 2007 11:17

No więc jak dobrze rozumiem jeśli miałby być to silnik dostarczony przez firmę Perkins to nie bedzie to silnik serii L ?
sTERYD - Sro Wrz 05, 2007 11:25

niee , te silniki nie były dostarczane przes firmę perkins, tylko powertrain, dostawcę silników dla MGRover :cool:
piter34 - Sro Wrz 05, 2007 13:27

Perkins Prima to nazwa silników diesla stosowanych w ROVERkach przed serią L (m.in. w Montego i Maestro).

sTERYD napisał/a:
jeśli chodzi o silniki benzynowe to były różne montowane seria K Rovera i seria D hondy

Warto dodać, że silnik Hondowski serii D było montowany tylko w R400 z automatyczną skrzynią biegów.

maciej - Sro Wrz 05, 2007 13:32

piter34 napisał/a:
Warto dodać, że silnik Hondowski serii D było montowany tylko w R400 z automatyczną skrzynią biegów.

Warto dodać, że piszesz tylko o Roverkach serii 400 produkowanych od 1996 roku. :)

piter34 - Sro Wrz 05, 2007 13:35

maciej napisał/a:
Warto dodać, że piszesz tylko o Roverkach serii 400 produkowanych od 1996 roku. :)

A tego to już nie pisałem, bo temat dotyczy takiego R z 97 roku. :wink: (...ale czujny jesteś :mrgreen: )