Zobacz temat - [R25 2.0 iDT 2000r] -Padła elektryka POMOCY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 iDT 2000r] -Padła elektryka POMOCY

lineumaciel - Pią Wrz 14, 2007 17:46
Temat postu: [R25 2.0 iDT 2000r] -Padła elektryka POMOCY
Witam!

Nie wiadomo czemu przestały działać mi okna elektryczne oraz przednie wycieraczki. A dokladniej jak wlaczam spryskiwcze(te działaja) nie działaja wycieraczki. W tym samym czasie padły elektryczne okna.

Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie sa sprawne, nie mam pojecia co sie stało, najgorsze ze nie moge zamknać teraz okna


Wiecie co moglo sie stac?

Tomaszi - Pią Wrz 14, 2007 19:08

sprawdzałeś bezpieczniki pod maską
lineumaciel - Pią Wrz 14, 2007 19:12

tak wszystkie cale
thef - Pią Wrz 14, 2007 19:15

Poszukaj w rave procedur sprawdzających, powinno coś takiego być, w części mniej wiecej repairs\electric. Może uda Ci się znaleźć jakieś wspólne potencjalne źródła usterki.
Brt - Pią Wrz 14, 2007 19:37

Może mają wspólną masę te obwody?? Zrób jak radzi Thef. Rave i szukanie wspólnych miejsc tych obwodów. Okno możesz zamknąć jak po zdjeciu boczka podasz bezpośrednio napięcie na silniczek szyby. Ważna jest biegunowość. Jeśli po podaniu napięcia pojedzie w dół, to zamień przewody i okno sie zamknie. 10 minut i zamknięte ;)
lineumaciel - Pią Wrz 14, 2007 19:55

Brt napisał/a:
Może mają wspólną masę te obwody?? Zrób jak radzi Thef. Rave i szukanie wspólnych miejsc tych obwodów. Okno możesz zamknąć jak po zdjeciu boczka podasz bezpośrednio napięcie na silniczek szyby. Ważna jest biegunowość. Jeśli po podaniu napięcia pojedzie w dół, to zamień przewody i okno sie zamknie. 10 minut i zamknięte ;)



to zrobiłem od razu bo bałem się deszczu ;-) , zastanawiam się czy to nie padł jakiś przekaźnik

Brt - Pią Wrz 14, 2007 20:00

hehe :) no to teraz tylko schematologia stosowana ;)
lineumaciel - Pią Wrz 14, 2007 20:02

;-) i no jo ;-) najważniejsze że okno zamknięte. Ehh niech tylko sie skończy ściągać RAVE i do dzieła ;-)
thef - Pią Wrz 14, 2007 20:04

Brt napisał/a:
hehe :) no to teraz tylko schematologia stosowana ;)


Niekoniecznie schematologia :D - w Rave jest wiele procedur pozwalających szukać usterek elektrycznych :) . Na pewno są w tym starszym rave, ale myślę, że w nowym również :D .

lineumaciel - Pią Wrz 14, 2007 21:02

No nic siadłem do problemu spokojnie i posprawdzałem co siadło, więc padło równocześnie:
- oba okna elektryczne
- nie działa równocześnie spryskiwacz z wycieraczkami, działa tylko sam spryskiwacz
- nie działa I stopięń wycieraczek tzn czasowe. Ciągłe są
- ogrzewanie tylniej szyby
- tylnie światło przeciwmgielne.


No nic brać się za przeczysywanie RAVA trza. Jak ustalę co i jak dam wam znać

Dziękuje wszystkim za wskazówki co do RAVA

thef - Pią Wrz 14, 2007 21:15

Gdzieś już było na forum o takim cyrku w 200ce. Poszukaj, tyle, że ciężko będzie znaleźć, bo szukajka coś słabo działa. Najlepiej ręcznie przeszukać tematy. A może warto wiązkę tylnej klapy zobaczyć. Może jakieś zwarcie tam się robi, które rzuca się jeszcze na inne rzeczy?