Zobacz temat - [Rover 200] kod koloru
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] kod koloru

t1000 - Pią Wrz 14, 2007 19:16
Temat postu: [Rover 200] kod koloru
Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie szukać kodu koloru lakieru w Roverze 200 ? Proszę o dokładną lokalizację i najlepiej przykłady jakiś kodów
marcus - Pią Wrz 14, 2007 19:21

Na środkowym słupku między drzwiami jest tabliczka znamionowa (przynajmniej w R820 Paint code np. PMF ten oznacza że jest black
thef - Pią Wrz 14, 2007 19:24

Szukaj tabliczek pod maską i w okolicach podszybia (może też pod klapką korka wlewu paliwa), a na nich oznaczenia Paint xxx (gdzie xxx to kod koloru). Zaraz pewnie ktoś z posiadaczy R200 dokładniej Ci powie gdzie one są, ale z tego co pamiętam w 200kach jedna powinna być widoczna przez przednią szybę gdzieś w rogu po stronie kierowcy.
t1000 - Pią Wrz 14, 2007 19:34

Już sam doszedłem. Jest na słupku od drzwi po stronie kierowcy. Jest coś takiego: Paint: XXX i potem TRIM: XXX

O co chodzi z tym drugim ?

giewu - Pią Wrz 14, 2007 19:36

thef napisał/a:
... ale z tego co pamiętam w 200kach jedna powinna być widoczna przez przednią szybę gdzieś w rogu po stronie kierowcy.
kod koloru w 200 jest tylko na tabliczce na dole na słupku pomiędzy drzwiami kierowcy i lewego, tylnego pasażera ... takie trzy literki za słowem PAINT ;)

[ Dodano: Pią Wrz 14, 2007 19:37 ]
t1000 napisał/a:
...O co chodzi z tym drugim ?
TRIM to oznaczenie tapicerki :mrgreen:
t1000 - Pią Wrz 14, 2007 19:37

zgadza się
giewu - Pią Wrz 14, 2007 19:40

a dodatkowo ktoś na forum podał ten link gdzie możesz rozszyfrować swój kolor ;)
toggit - Pią Wrz 14, 2007 23:12

kradzieje!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
link jest ode mnie,
tabliczka jest tak jak pisze marcus od strony kierowcy na B-slupku (czyli w okolicach bolca od zamku od drzwi kierowcy), oznaczenie:
Paint (kolor) + 3-literowy kod, i Trim- czyli WYPOSAZENIE/KOLOR WNETRZA (tapicerka I PLASTYKI- tutaj chodzi nie o sam kolor tapicerki, tylko rodzaj wykonczenia wnetrza. np bezowe plastyki)

ps moze ktos mi powie jak moge to w faq wklepac? :shock:

thef - Pią Wrz 14, 2007 23:15

Ja dodam tylko, że ten wykaz kolorów nie jest niestety kompletny, o czym pisze zresztą autorka tego postu.
toggit - Pią Wrz 14, 2007 23:25

thef napisał/a:
Ja dodam tylko, że ten wykaz kolorów nie jest niestety kompletny, o czym pisze zresztą autorka tego postu.


niee e, autorka pisze tylko, ze sa jeszcze dodatkowe kody kolorow- ktore byly uzywane tylko w jakims szczegolnym roku, przy jakims szczegolnym modelu specjalnym, i ze niektore kody moga nazywac ten sam kolor- np inny model i inny rocznik, rozne kody a ta sama farba.
poza tym nie zawsze jeden kod to dokladnie taki sam kolor lakieru- bywalo ze ten sam lakier tylko z innej "dostawy" mial troche inny odcien.
a te oznaczenia "edycji specjalnych" sa ciagle uzupelniane (sprawdz date wstawienia artykulu i date ostatniej aktualizacji)

thef - Pią Wrz 14, 2007 23:40

Dodatkowe kody czy dodatkowe kolory jednak? No nie ważne, nie jestem biegły w niemieckim. Wydaje mi się, że dokładniejsze oznaczenia są w linku ze strony klubowej:
http://www.ppg.com/MaxMey...?IntDialCode=44
Tu w zależności od rocznika i modelu są te niuanse wyszczególnione (to samo oznaczenie a dwa różne odcienie, ew. metalik/perła).

giewu - Sob Wrz 15, 2007 09:03

thef napisał/a:
...Wydaje mi się, że dokładniejsze oznaczenia są w linku ze strony klubowej...
widzisz thef chyba nie do końca dokładniejsze ;)
na przykładzie mojego autka znalazłem różnicę...
kod koloru: HAM jest nazwany tam British Racing Green gdzie w rzeczywistości to British Racing Green 2

thef - Sob Wrz 15, 2007 09:21

giewu napisał/a:
widzisz thef chyba nie do końca dokładniejsze ;)
na przykładzie mojego autka znalazłem różnicę...
kod koloru: HAM jest nazwany tam British Racing Green gdzie w rzeczywistości to British Racing Green 2


No faktycznie :wink: , ale da się to rozróżnić bo są inne oznaczenia kodowe (choć nazwy nie rozróżnili). Ale na przykładzie mojego koloru - na tym niemieckim forum występuje tylko jeden Carribean Blue, gdzie w rzeczywistości występowały co najmniej dwa, Pearl i Mica Metalic, co ujęte jest w tych PDFach. Była jeszcze zdaje się jedna stronka z kolorami, ale w tej chwili nie mogę jej znaleźć :wink: