Zobacz temat - [R416] Czujnik temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Czujnik temperatury

gustaw - Sro Wrz 19, 2007 20:18
Temat postu: [R416] Czujnik temperatury
Cześć.Mam pytanie.Posiadam Rowerka416Si.Mój wentylator chłodnicy załącza się dopiero wtedy,gdy wskazówka od temperatury wychyla sie prawie na 3/4 czy to normalne ?
Kris - Sro Wrz 19, 2007 20:19
Temat postu: Re: czujnik temperatury
gustaw napisał/a:
Cześć.Mam pytanie.Posiadam Roverka416Si.Moj wentylator chłodnicy zalancza się dopiero wtedy,gdy wskazówka od temperatury wychyla sie prawie na 3/4 czy to normalne ?


norma, w moim 214Si też tak było

sTERYD - Sro Wrz 19, 2007 20:48

popraw temat na zgodny z zasadami proszę ;)
jeśli chodzi o tą wskazówkę, to całkiem mozliwe, niektórym podskakuje wyżej niż do połowy ;)

PS klona do kosza ;)

Brt - Sro Wrz 19, 2007 20:51

sTERYD napisał/a:
PS klona do kosza;)


posssszzzzzłooooooo :P

Co do pytania ,to chyba jednak niewielu roverkom tak wysoko się wskazówka wychyla. Aczkolwiek całkiem możliwe, że u Ciebie to jest normalne zachowanie tak jak u Krisa.

gustaw - Sro Wrz 19, 2007 21:04

sTERYD napisał/a:
popraw temat na zgodny z zasadami proszę ;)
jeśli chodzi o tą wskazówkę, to całkiem mozliwe, niektórym podskakuje wyżej niż do połowy ;)

P S klona do kosza ;)
przepraszam,ale jeszcze zabardzo nie łapię co i jak

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 21:10 ]
możliwe jest ,że może to być problem z czujnikiem temp. bądż tym termikiem przy wentylatorze :roll:

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 21:13 ]
możliwe jest ,że może to być problem z czujnikiem temp. bądż tym termikiem przy wentylatorze :roll:

piter34 - Czw Wrz 20, 2007 15:13

gustaw napisał/a:
możliwe jest ,że może to być problem z czujnikiem temp. bądż tym termikiem przy wentylatorze :roll:

Co to jest "termik"? :mrgreen:

Kris napisał/a:
norma, w moim 214Si też tak było

A no to miałeś dziwnie, bo w 99% procentach R200 wskaźnik temp. płynu chłodniczego nie wychyla się więcej niż do ok. 2mm przed połowę. Był kiedyś o tym dłuuugi wątek. ;-)

sTERYD - Czw Wrz 20, 2007 15:17

piter34 napisał/a:
Co to jest "termik"? :mrgreen:

termik to potoczna nazwa zabezpieczenia przeciążeniowego silników elektrycznych. niedawno się pojawił u kogoś na wentylatorze pamiętasz??

piter34 - Czw Wrz 20, 2007 15:20

sTERYD napisał/a:
niedawno się pojawił u kogoś na wentylatorze pamiętasz??

Już sobie przypomniałem ;-)