Zobacz temat - [R420] Hałas od spodu auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Hałas od spodu auta

DEBEC - Pon Wrz 24, 2007 19:34
Temat postu: [R420] Hałas od spodu auta
Witam
Pytanie skierowane jest bardziej do tych, którzy sami mieli podobną sytuację bo zdaję sobie sprawę z tego, że ciężko jest to zdiagnozować. Oczywiście obejrzałem auto na kanale, za wszystko solidnie potrząsłem i nic. Chodzi oto, ze od spodu wydobywa się charakterystyczny hałas podobny do dźwięku wydawanego przez szorujący metal po asfalcie (cały wydech na miejscu :smile: . ) ale tylko przy dohamowaniu a w zasadzie tuż przed zatrzymaniem czy też w chwili zatrzymania i raczej z tyłu.
Pozdrawiam

giewu - Pon Wrz 24, 2007 19:38

DEBEC napisał/a:
... od spodu wydobywa się charakterystyczny hałas podobny do dźwięku wydawanego przez szorujący metal po asfalcie ...ale tylko przy dohamowaniu a w zasadzie tuż przed zatrzymaniem czy też w chwili zatrzymania i raczej z tyłu...

a nie jest to przypadkiem odgłos trących części układu hamulcowego ... szczęki, bębny itp ?

DEBEC - Pon Wrz 24, 2007 19:45

Miałem takie podejrzenia ale nie chciałem nic sugerować. Z tyłu są bębny.
giewu - Pon Wrz 24, 2007 20:08

może zrzuć sobie koła, zdejmij bębny i obejrzyj jak hamulce wyglądają ? ... może przyczyna jest prostsza niż Ci się wydaje ;)
DEBEC - Pon Wrz 24, 2007 20:21

"prostsza nic mi się wydaje"
Masz coś konkretnego na myśli czy tylko pocieszasz :wink:

giewu - Pon Wrz 24, 2007 20:23

i pocieszam i konkretnie mam na myśli wymianę np. szczęk i bębnów hamulcowych ;)
... a może to tylko trochę syfu (pyłu hamulcowego) się dostało do bębna i robi takie "zamieszanie" :mrgreen:
w każdym bądź razie obejrzeć nie zaszkodzi :twisted:

DEBEC - Pon Wrz 24, 2007 20:30

Dzięki za rady.