Zobacz temat - [R400] Puknięcie przy hamowaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Puknięcie przy hamowaniu

bobomaniobo - Czw Wrz 27, 2007 18:04
Temat postu: [R400] Puknięcie przy hamowaniu
Witam
Dzisiaj rano jadąc do pracy zauważyłem, że przy gwałtownym naciśnięciu pedału hamulca słychać głośne puknięcie. Oczywiście trzeba było w trakcie jazdy przeprowadzić małe śledztwo, przez co spóźniłem sie do pracy :razz: . A wiec zauważyłem, że gdy tylko wcisnę hamulec słychać takie puuu :wink: . Nie musi to być ostre hamowanie, wystarczy jak tylko delikatnie zacznie zwalniać i tak przy każdym hamowaniu :/ . Oczywiście sprawdziłem czy go nie ściąga , czy hamuje skutecznie no i niestety, a może na szczęście wszystko wygląda na sprawne.
Wiec co to za walenie ?? ??

Paul - Czw Wrz 27, 2007 18:14

Luźny zacisk? odklekona okładzina?
Zidentyfikuj koło, gdzie puka i obejrzyj, bo zakładam, że koła masz dobrze dokręcone? :P

bobomaniobo - Czw Wrz 27, 2007 18:27

Nie dopisałem, że już zdejmowałem kółka i sprawdzałem zacisk. Wszystko wygląda ok :sad: próbowałem też wyczuć jakieś luzy ale niestety dla człowieka który z mechaniką nie ma styczności co dzień wszystko wydaje sie być w jak najlepszym porządku.
Padre22 - Czw Wrz 27, 2007 18:33

Spoko mam 623Si i u mnie tez poczatkowo delikatnie pukalo, a teraz zaczelo zdecydowanie mocniej walic ale sie nie przejmuje.. a tak na powaznie, to najprawdopodobniej przyczyna tego stanu rzeczy jest jeden z elementow gumowo-stalowych, ktore sa w zawieszeniu i ktory ulegl naturalnemu zurzyciu... Mozesz sprobowac podjechac na stacje diagnostyczna (na ktorej robisz przeglady) i poprosic by Ci to sprawdzili. Ja tak zrobilem i pan nawet nie chcial za to grosza (mozesz mu dac dyche albo dwie)... :wink: