Zobacz temat - [R25 2.0 DTi] Grzanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 DTi] Grzanie silnika

Daisy - Pią Paź 05, 2007 12:19
Temat postu: [R25 2.0 DTi] Grzanie silnika
Autko przy prędkości powyżej ok. 120 km/h (w czasie upałów mniejszej) grzeje się i jeśli nie zwolnię wskazówka wchodzi na "czerwone". Przy normalnej jeździe typu: miasto, korki i do 80km/h temperatura silnika jest normalna. Rover ma już wymieniony termostat, pompę wodną, płukany układ, sprawdzony czujnik i... dalej się grzeje. Stoi teraz u mechanika, a on nie bardzo ma pomysł co dalej. Czytałam posty o grzaniu silnika na forum, ale takiego dziwnego przypadku nie znalazłam. Poradźcie coś, bo będę "najspokojniej jeżdżącym roverkiem" po polskich drogach :cry: Daisy
piter34 - Pią Paź 05, 2007 12:28

Wentylator sprawny...?
sTERYD - Pią Paź 05, 2007 13:11

było coś podobnego jak komuś zamienili węże od nagrzewnicy (wylot z dopływem) na krzyż :neutral:
poza tym wygląda to trochę jak zapowietrzone :???:

ezy - Pią Paź 05, 2007 13:52

który czujnik sprawdzony - od wskaźnika czy od wentylatora. Sprawdź oba - ja mialem przypadek ze oba na raz padły.
Daisy - Pią Paź 05, 2007 19:13

Mechanik rozgrzał auto i sprawdzał jego temperaturę podłączając jakieś zegary do komputera - no i faktycznie był nagrzany czyli czujnik temp. pokazywał dobrze. Czy w ten sposób sprawdzał czujnik od wentylatora nie wiem. Poza tym wentylator się załącza czyli działa... :/

[ Dodano: Pią Paź 05, 2007 19:30 ]
a z nagrzewnicą miał mechanik jakiś problem, bo mu woda przez nią nie szła i bardzo długo płukał - może i zamienił węże? Spróbuję mu zasugerować...