Zobacz temat - [R200, 1.4, '99] Włącznik chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200, 1.4, '99] Włącznik chłodzenia

daniow - Pon Paź 08, 2007 16:25
Temat postu: [R200, 1.4, '99] Włącznik chłodzenia
Witam

Mam taki problem
Byłem w innym (dużym) mieście i zagotowała mi się woda w chłodnicy. U najbliższego elektryka okazało się, że uszkodził się włącznik, który uruchamia chłodnicę jak silknikowi jest za gorąco.
Elektryk odpalił chłodnicę na krótko żebym mógł dojechać do domu. Po włączeniu silnika chłodnica pracuje cały czas - odłączył kabel od czujnika i gdzieś!!! wstawił zworkę.
Pytanie za 100 punktów: Gdzie może być zworka, która uruchamia chłodnicę -nie ma jej w tej końcówce, którą wpina się w czujnik ?

Samochód stoi u mechanika bo dodatkowo rozwaliły mi się dwa tłumiki -końcowy i środkowy :evil: a mechanik głowi się gdzie to może być ta "cholerna zworka". :mrgreen:

Niestety nie mam namiarów na gościa który mi to zrobił -wiem tylko tyle Poznań, Strzeszyńska na przeciwko Lisnera -zakład montujący gaz do samochodów -może ktoś ma telefon :???:

Dzięki za pomoc

giewu - Pon Paź 08, 2007 16:39


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
daniow jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji <edytuj> w pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :wink:
--------------------------------------------------

może popatrz przy wentylatorze jak jest podłączony ;)

daniow - Wto Paź 09, 2007 18:48

Mam jeszcze problem z uruchomieniem silnika gdy jest zimny. Zaczęło się to dzień po odłączeniu tego czujnika.

Czy to możliwe, że brak czujnika temperatury powoduje problem z uruchomieniem samochodu?

piter34 - Sro Paź 10, 2007 12:25

daniow napisał/a:
Czy to możliwe, że brak czujnika temperatury powoduje problem z uruchomieniem samochodu?

No jasne (w technicznym FAQ jest to nawet WYRAŹNIE napisane... :/ )
Komputer myśli wtedy, że silnik jest bardzo gorący i podaje złą ilość paliwa, zapodaje zły kąt wyprzedzenia zapłonu, itp.

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 12:26 ]
Oczywiście mam tu na myśli nie fizyczny brak czujnika, tylko fakt jego odłączenia.

daniow - Sro Paź 10, 2007 12:39

Dzięki za odpowiedź - zdążyłem to sprawdzić. Podłączyłem czujnik i zapalił bez problemu -odłączyłem go i znowu był problem
piter34 - Sro Paź 10, 2007 12:47

Czujnik to tak generalnie ma być podłączony i dobrze działać. :cool:
Podłącz go i znajdź przyczynę grzania się silnika.
Najlepiej podjechać na "komputer" (np. do jakiegoś serwisu BOSCH) i sprawdzić co pokazuje czujnik oraz, czy przy wymaganej temperaturze włącza wiatrak.
Masz klimatyzację?

daniow - Sro Paź 10, 2007 12:54

Czujnik odłączyłem bo jest uszkodzony, teraz wentylator chodzi cały czas gdy jest włączony silnik. Dopiero jutro jadę do elektryka i wszystko sprawdzi i się wyjaśni. Dzięki za pomoc
piter34 - Sro Paź 10, 2007 12:55

daniow napisał/a:
Czujnik odłączyłem bo jest uszkodzony

A skąd to wiadomo?

daniow - Sro Paź 10, 2007 13:17
Temat postu: Re: [R200, 1.4, '99] Włącznik chłodzenia
Napisałem wcześniej

daniow napisał/a:
Witam

Mam taki problem
Byłem w innym (dużym) mieście i zagotowała mi się woda w chłodnicy. U najbliższego elektryka okazało się, że uszkodził się włącznik, który uruchamia chłodnicę jak silknikowi jest za gorąco.
Elektryk odpalił chłodnicę na krótko żebym mógł dojechać do domu. Po włączeniu silnika chłodnica pracuje cały czas - odłączył kabel od czujnika...

piter34 - Sro Paź 10, 2007 13:22

Z tego cytatu wynika, że "okazało się, że uszkodził się włącznik"
Jaki włącznik?

Ja się pytam skąd wiadomo, że padł czujnik? Moim zdaniem on jest OK, o czym świadczy choćby fakt, że auto odpala jak jest zimno, a po odłączeniu czujnika jest kaplica.

Czujnik podaje dane do kompa, ten czeka aż temp. będzie na tyle wysoka, że trzeba włączyć wiatrak. Wiatrak jest włączany przez przekaźnik, którym steruje komputer.

daniow - Sro Paź 10, 2007 13:59

Tak, chodzi o czujnik
piter34 - Sro Paź 10, 2007 14:05

daniow, odnoszę wrażenie, że Ty nie chcesz wcale ode mnie pomocy.

Poczytaj jeszcze raz moje rady i stosuj się do nich lub wierz temu druciarzowi, który Ci odłączył czujnik. ;-)

daniow napisał/a:
Niestety nie mam namiarów na gościa który mi to zrobił -wiem tylko tyle Poznań, Strzeszyńska na przeciwko Lisnera -zakład montujący gaz do samochodów -może ktoś ma telefon

www.pf.pl
www.google.aj.pl

giewu - Sro Paź 10, 2007 17:56
Temat postu: Re: [R200, 1.4, '99] Włącznik chłodzenia
daniow napisał/a:
...Niestety nie mam namiarów na gościa który mi to zrobił -wiem tylko tyle Poznań, Strzeszyńska na przeciwko Lisnera -zakład montujący gaz do samochodów -może ktoś ma telefon :???: ...
czy ten zakład znajduje się na terenie Domar-u ? (nie jestem z Poznania stąd to pytanie)