Zobacz temat - [R420] Ciężko odpalić po 2 nocach stania na dworze...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Ciężko odpalić po 2 nocach stania na dworze...

grz3loo - Sob Paź 13, 2007 12:28
Temat postu: [R420] Ciężko odpalić po 2 nocach stania na dworze...
Wiem ze ten temat byl wielokrotnie poruszany na forum ale nigdzie nie pojawila sie odpowiedz na moje pytanie.
Chodzi o to ze po 2 nocach kiedy samochod stal na dworze nie chcial mi odpalic. Po okolo 30 sekundach krecenia rozrusznikiem wreszcie odpalil a za mna pojawila sie biala chmura. Potem juz odpalal normalnie.
Co moze byc przyczyna tego?

thef - Sob Paź 13, 2007 14:20

grz3loo napisał/a:
Wiem ze ten temat byl wielokrotnie poruszany na forum ale nigdzie nie pojawila sie odpowiedz na moje pytanie.
Odpowiedzi się przecież pojawiają, choćby w FAQ technicznym, ale także w większości wątków na ten temat :) . Przyczyn może być kilka, czy któreś już sprawdziłeś? Np. cofające się paliwo, świece, przekaźnik świec, źle ustawiony kąt wtrysku? Biały dymek może, ale nie musi oznaczać też dostawanie się chłodziwa do cylindrów i trudności w odpaleniu. Napisz najpierw co sprawdziłeś i będziemy szukać dokładnej przyczyny.
String - Pon Paź 15, 2007 08:40

hmm... w instrukcji obsługi napisane jest (o ile dobrze pamiętam), że nalezy przy odpalaniu (szczególnie zimą lub po chłodnych nocach) odpalać z lekko wciśniętym pedałem gazu.
Przyznam się szczerze, że u mnie działa. Latem nie muszę wciskać gazu - a obecnie bez wcisnięcia pedału - mógłbym sobie "chechłać" :mrgreen:
Może to jest tylko kwestia poznania specyfiki naszego R - a nie doszukiwania się technicznych awarii :mrgreen: :mrgreen: