Zobacz temat - [R200] Śruby od tylnej blendy - jakie ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Śruby od tylnej blendy - jakie ?

arturky - Pią Paź 26, 2007 12:20
Temat postu: [R200] Śruby od tylnej blendy - jakie ?
Witam,

Mam zamiar kupić chromowaną tylną blendę na klapę do 200-tki taką jak mają R 25 :-)

Śruby mocujące u mnie są dość mocno skorodowane. Jaki jest właściwy klucz do ich odkręcenia ?

pozdrawiam,

piter34 - Pią Paź 26, 2007 12:46

arturky napisał/a:
Śruby mocujące u mnie są dość mocno skorodowane. Jaki jest właściwy klucz do ich odkręcenia ?

Hmm...
Nie możesz sprawdzić tego, przykładając po kolei różne klucze?

giewu - Pią Paź 26, 2007 13:26
Temat postu: Re: [R 200 1.4i 8V '99] Śruby od tylnej blendy - jakie ?
arturky napisał/a:
...Mam zamiar kupić chromowaną tylną blendę na klapę do 200-tki taką jak mają R 25 :-) ...
a przepraszam, że tak głupio zapytam :oops: ...a co to jest ta blenda ?
arturky - Pią Paź 26, 2007 13:38

piter34,

są DZIWNE ;-) tzn. taka jakby gwiazdka z trzema ramionami. Nie wiem czy tylko u mnie są takie...

giewu,

http://www.allegro.pl/ite...hromowana_.html

Michal982 - Pią Paź 26, 2007 14:38

Kurde, a gdzie i za ile kupiłes blendę od R25 ? Sam na taką poluję już jakiś czasa ale nigdzie nie mogę znaleźć :mad:
piter34 - Pią Paź 26, 2007 15:12

arturky napisał/a:
są DZIWNE ;-) tzn. taka jakby gwiazdka z trzema ramionami. Nie wiem czy tylko u mnie są takie...

OK, już wiem.
Musisz mieć klucze "gwiazdkowe" (torx)

arturky - Sob Paź 27, 2007 18:08

piter34,

Te śrubki to raczej nie torx. Przymierzałem klucze T10 i T20 i nie pasuje. Wygląda bardziej na wnętrze znaczku mercedersa ;p

Nie wiem czy w każdym 200 tak jest i skąd zdobyć taki klucz.

W wolnej chwili przejadę się do sklepu z narzędziami.

przemo285 - Sob Paź 27, 2007 18:38

Dokładnie w każdej 200-setce takie śruby są ale odkręcisz je małym płaskim śrubokrętem , z regóły są one skorodowane ale taki klucz można kupić jak nie masz.
arturky - Pon Paź 29, 2007 20:20

Śrubki u mnie są dość mocno skorodowane o czym pisałem wcześniej.

Nie można odkręcić ich małym wkrętakiem płaskim.

Byłem w dużym sklepie z narzędziami, nie mieli takiego klucza :-(

Czy ktoś wie gdzie mogę taki kupić ?

pozdrawiam,

PTE - Wto Paź 30, 2007 10:46

arturky napisał/a:
Śrubki u mnie są dość mocno skorodowane o czym pisałem wcześniej.

Nie można odkręcić ich małym wkrętakiem płaskim.

Byłem w dużym sklepie z narzędziami, nie mieli takiego klucza :-(

Czy ktoś wie gdzie mogę taki kupić ?

pozdrawiam,


Może w sklepie z akcesoriami do telefonów komórkowych? Takie śrubki występują w ładowarkach Nokii.

Nexus - Wto Paź 30, 2007 11:55

JA kupiłem blende na Allegro za 80 PLNów jak pamiętam. A odkręciłem sposobem. Wziąłem torx (6ramion) o tym rozmiarze i na szlifierce spiłowałem 3 ramiona (co drugie ramie)i pasuje idealnie. odkreciłem i dokręciłem. ale jest mały feler. troche inny rozmiar znaczka na blendzie od 25. w 200 jest większy minimalnie. jak zdjąłem o po założeniu nowej lakier sietroche różnił odcieniem jak to pod elementami. i sróby przydały by się troche dłuższe. jak na razie trzyma się bez problemu
Wydryszek - Sob Sty 15, 2011 18:39

Odkopię trochę temat żeby nie zakładać nowego.
Czy ktoś wie może (na dworze wieje i mokro nie chce mi się marznąć) jaki to "typ" śrub jest u nas.
Z racji tego że też mam skorodowane, chciałbym je wymienić na gwiazdkowe przykładowo, nie wiem jednak jaka długość, skok gwintu i grubość

arturky - Wto Sty 18, 2011 09:48

Wydryszek, najlepiej będzie jak użyjesz wkrętaka/bitu tri-wing i odkręcisz obecne. Dobierzesz wtedy właściwe na wzór w sklepie metalowym. pzdr :wink:
Wydryszek - Wto Sty 18, 2011 09:50

Właśnie już znalazłem rozwiązanie, kupiłem komplecik wkrętaków i był tam trójkątny który jest w jednym rozmiarze i idealnie pasuje.
Normalnie nie mogłem niczym śrub wykręcić a tym to jak ręką odjął, leciutko.... okazało się że śruby nie są skorodowane tylko przybrudzone więc zostały :)

Blenda już pomalowana.