Zobacz temat - [R200 SDI, 2000r] rozbierał ktoś szkrzynię
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDI, 2000r] rozbierał ktoś szkrzynię

Michal982 - Pią Lis 02, 2007 23:23
Temat postu: [R200 SDI, 2000r] rozbierał ktoś szkrzynię
Witam wszystkich.
Od kiedy kupiłem mojego Roverka, zawsze podczas zmiany biegów towarzyszy mi charakterystyczne puknięcie. Odgłos ten jest tym głośniejszy im szybciej i gwałtowniej puszczę sprzęgło, przy delikatnej i płynnej zmianie biegów niczego nie słychać. Również podczas jazdy na jednym biegu przy mocnym wciśnięciu pedału gazu czy gwałtownym zwolnieniu odgłos jest słyszalny. Dzisiaj po wymianie oponek także pojechałem na ścieżkę diagnostyczną zbadać co dolega mojemu autku. Przypuszczałem że to jakiś luz w zawieszeniu albo na półosiach, ale po badaniach okazało się ze wszystko jest ok. A odgłos najprawdopodobniej pochodzi ze skrzyni. Ma ktoś jakiś pomysł co tam może być do wymiany. Dodam tylko że pukanie da się usłyszeć na wszystkich biegach :/

Chester - Sob Lis 03, 2007 07:08

Na początek to sprawdź czy masz olej w skrzyni biegów to możesz sprawdzić bez większej pracy.... Jeśli jest to zastanów sie nad sprawdzeniem stanu sprzęgła.... możliwe ze masz popękane sprężyny na tarczy sprzęgła....
przemo285 - Sob Lis 03, 2007 08:43

Proponuje sprawdzic dolna poduszke silnika - ten lacznik czy nie ma luzu (sory za czcionke Niemiecka)