Zobacz temat - [R420] Jak ominąć Alarm i immobilizer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Jak ominąć Alarm i immobilizer

kacper___ - Sob Lis 03, 2007 22:39
Temat postu: [R420] Jak ominąć Alarm i immobilizer
Witam,
mam problem, poniewaz zginal mi oryginalny kluczyk i zostal mi tylko dodatkowy dorabiany (bez zakodowanego immobilizera), chcialbym usunac fabryczny alarm i immobilizer. Elektryk juz mi znalazl immobilizer, zostal mi juz tylko alarm, wyczytalem ze niby znajduje sie pod konosla srodkowa, co to znaczy? Pod tunelem srodkowym gdzie jest reczny? Prosilbym jeszcze o jakies przydatne rady w tej zabawie. Z gory dzieki za odpowiedz.

[ Komentarz dodany przez: thef: Nie Lis 04, 2007 14:31 ]
Poprawiłem temat, mam nadzieję, że kolejne napiszesz już zgodnie z zasadami ;)

przemo285 - Nie Lis 04, 2007 08:38

W Roverze 420 SD jak piszesz w kluczyku nie ma immobilizera , nie rozumiem po co te kombinacje , napisz coś więcej o co chodzi :wink:
PHJOWI - Nie Lis 04, 2007 10:30

a po co wywalać ?, a poza tym jak masz takiego elektryka do życzę powodzenia, alarm i immo jest zintegrowane w jedną całoś, znajduje się na środku pod konsolą(radiem), taka czarna puszka, druga sprawa immo także znajduje się w komputerze silnika. Najlepiej dopisać pilota,albo załatwić cały komplet :
-komputer
-puszkę immo
pilot

od jednego auta , poprostu wkładasz i jedziesz dalej :)

kacper___ - Nie Lis 04, 2007 14:27

Problem moj polega na tym, ze nie mam ani oryginalnego kluczyka ani pilota. Po przekreceniu stacyjki tym kluczem co mi zostal uruchamia sie alarm, blokuje pompe paliwa i nie ma wogole zaplonu. Zalezy mi tylko na tym, zeby uruchamiac silnik. Elektryk znalazl taka czerwona puszke (lucas), powiedzial mi ze to jest immobilizer, a musi jeszcze znalezc alarm, zeby go odlaczyc.
przemo285 - Nie Lis 04, 2007 15:17

Czyli wystarczy w tym przypadku wkodować pilota lub zczytać kod KAC (ale to tylko komputerem serwisowym) a alarm i immobilizer to ta sama centralka
kacper___ - Nie Lis 04, 2007 16:10

Czyli immobilizer dodatkowo jest zakodowany w komputerze silnika i nie ma mozliwosci go ominiecia? Mam komputer, pilota i immo z r620 tez diesel, jest szansa to podpasowac?
PHJOWI - Nie Lis 04, 2007 16:38

NIE będzie pasować, musi być zestaw pod twój stary numer komputera
kacper___ - Nie Lis 04, 2007 22:06

Ok dzieki za pomoc, wiec jednak laweta i bede musial wybrac sie do serwisu.
przemo285 - Nie Lis 04, 2007 22:10

Jak masz załapanego elektronika to wystarczy zawieść sterownik silnika i on odczyta kod KAC albo wyczysci kompletnie immobilizer
kacper___ - Pon Lis 05, 2007 01:02

Czyli z komputera od silnika jest mozliwosc usuniecia immobilizera? A co wtedy bedzie z alarmem?
rover220 - Nie Lis 02, 2008 13:30

immobilizer można usunąć z auto żaden problem wszystko działa robiłem to w roverze 220 i 420 diesel

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 13:31 ]
kondrajczak@wp.pl

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 13:32 ]
komputer samochodu nie ma nic wspólnego z immobilizerem