Zobacz temat - SOLVED [R200 1.4 Si 16V] Uszczelka termostatu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R200 1.4 Si 16V] Uszczelka termostatu

Artus2000 - Pon Lis 05, 2007 21:34
Temat postu: SOLVED [R200 1.4 Si 16V] Uszczelka termostatu
Witam,

Zakupiłem ostatnio termostat do mojego R i się okazało, że potrzebuję jeszcze uszczelki bo w komplecie jej nie było a stara już się nie nadaje. Obdzwoniłem prawie wszystkie podane na stronie sklepy z częściami i nikt nie ma samej uszczelki w sprzedaży :( Wie ktoś może gdzie dostanę taką uszczelkę w Warszawie?

sTERYD - Pon Lis 05, 2007 22:20

o którą uszczelkę Ci chodzi?
o ta która jest nałożona na termostat?
czy o oring, który uszczelnia połączenie obudowy termostatu z obudową pompy?
w pierwszym wypadku wróć do sklepu i domagaj się wymiany na taki z uszczelką (powinna być w komplecie)
w drugim wypadku powinieneś dostać bez problemu w sklepach z uszczelnieniami hydrauliki siłowej, tudzież w każdym innym gdzie na hasło oring sypną Ci setkami rozmiarów ;)

Artus2000 - Pon Lis 05, 2007 22:36

No cóż, nie jestem mechanikiem i nie bardzo się na tym znam, ale z tego co widziałem jak on rozbierał ten termostat to jest to uszczelka która jest nałożona na termostat ale zrazem jest to oring który uszczelnia połączenie obudowy z pompą i w tym cały problem bo bez tej uszczelki nie da się skręcić całości! Nawet nie można skręcić tego bez termostatu, tak jak to robią "mistrzowie oszczędności" a mój samochód z powodu braku jakieś gumki jest wyłączony z ruchu :cry:
sTERYD - Pon Lis 05, 2007 22:46

to chyba jest ta pierwsza uszczelka ;)
Artus2000 - Pon Lis 05, 2007 23:29

W zestawie jej nie było, zarówno w tym który ja dostarczyłem do mechanika, jak również w zestawie który zamówił on sam w innym sklepie! Wygląda na to, że jest to "normalna" procedura przy sprzedawaniu termostatów, choć zupełnie dla mnie nielogiczna :?:

Żeby była jasność, chodzi o nr 13 z obrazka.


marcin8c - Pon Lis 05, 2007 23:38

patrzylem moze w etkce (o ile takowa posiadasz) ?
sTERYD - Wto Lis 06, 2007 00:52

Cytat:
Żeby była jasność, chodzi o nr 13 z obrazka.

tak zgadza się
i przy termostacie ta uszczelka powinna być :cool:
kiedyś (w oplach jest podobny przypadek) jak się kłóciłem z panem w sklepie wyciągnął ją poprostu z pudełka z drugim termostatem i sprzedał mi za 10 złych... "normalne" ;)

Artus2000 - Wto Lis 06, 2007 07:13

marcin8c napisał/a:
patrzylem moze w etkce (o ile takowa posiadasz) ?

A co to takiego?

marcin8c - Wto Lis 06, 2007 22:56

etka to taki program w ktorym kazda czesc samochodu jest rozlozona na czesci pierwsze i ma swoj numer katalogowy
MaReK - Sro Lis 07, 2007 09:13

No wiec bylem u Macka (mechanika) u ktorego stoi Twoj Rover i faktycznie w kilku hurtowniach sprzedaja temrostaty do Roverka ale bez owej uszczelki. Ta uszczelka jest specyficzna i moga jej nie miec w sklepach typu "gumohurt".
Producent termostatu do innych aut daje w komplecie uszczelke, a do Roverka nie ;)

Artus2000 - Czw Lis 08, 2007 11:57

Udało się kupić nowy termostat razem z uszczelką w Zielonce :) Niestety wymiana termostatu kosztowała mnie 100 zamiast 30 zł :( musiałem kupić nowy termostat razem z uszczelką.

Przestroga dla wszystkich! Przy zakupie termostatu sprawdzić koniecznie czy jest w komplecie uszczelka!

PS
MaReK - Maciek coś wspominał, że jesteś posiadaczem nowego autka? Czemu się nie chwalisz w podpisie?

MaReK - Pią Lis 09, 2007 10:41

Artus2000 napisał/a:
PS
MaReK - Maciek coś wspominał, że jesteś posiadaczem nowego autka? Czemu się nie chwalisz w podpisie?

Musze go opierniczyc... jeszcze nie jestem wlascicielem... ale jak bede to sie pochwale ;)

Pozdrawiam,

matlacz - Pią Lis 09, 2007 10:56

Mam pytanie odnosnie termostatu mam popekana obudowe termostatu i w sklepie powiedziano mi ze nieda sie rozlorzyc obudowy zeby kupic sama obodowe (ten plastik)
i wlorzyc sam termostat do nowego plstiku. Czy to mozliwe ze w dieslach tak jest?

Czy to prawda? Sam nie moge sprawdzic bo polalany temostat (plastik ze srodkiem) pojechal do francji jako wzor (moze wykreca od innego roverka)

maciej - Pią Lis 09, 2007 10:58

MaReK napisał/a:
Musze go opierniczyc... jeszcze nie jestem wlascicielem... ale jak bede to sie pochwale

Ja nic nie mówiłem. ;) ;) ;)
Wiem, wiem, że to nie o mnie. ;)

A swoją drogą, to już nie mogę się doczekać kiedy MaReK się pojawi z nowym autkiem, bo o ile jakoś do tej pory raczej zastanawiałem się nad zmianą marki, kiedy 623 się skończy (obstawiam jeszcze ze 2-3 lata) - 75 jakoś mi nie podchodzi - jest ładny, ale nie dla mnie, to ostatnio pooglądałem sobie zdjęcia ZT i hmm... :twisted: ;)

MaReK - Pią Lis 09, 2007 11:23

Ja mialem miec 75 ale moj wspolnik mowi "Bedziesz jezdzil takim 75? Nie lepiej MG ZT?" no i dlugo mnie nie musial przekonywac ;D Teraz tylko problem finalizacji transakcji i naprawy. Zaczynam troche od tylu strony bo kupilem zawieszenie a nie mam auta ;D
maciej - Pią Lis 09, 2007 19:12

MaReK napisał/a:
Zaczynam troche od tylu strony bo kupilem zawieszenie a nie mam auta

No niezły z Ciebie biznesmen, MaRKu.
:rotfl: